Lietuviški paukščių pažinimo vadovai

Pradėjus pastebėti šalia gyvenančius paukščius pirmasis klausimas - o kaip atpažinti kas čia? Profesionalaus gamtos gido kasdien su savimi vedžiotis nepavyks, todėl tam geriausia įsigyti patikimą ir naudingą paukščių pažinimo vadovą.

Svečiuose pas Ritą Miliūtę ir Mešką

Vieną vakarą LRT laida „Langas į valdžią“ virto langu į gamtą – čia svečiavosi „Ornitostogų“ įkūrėjas, ornitologas ir gamtos gidas Marius. Apie ką jis papasakojo žurnalistei Ritai Miliūtei ir jos geriausiai draugei Meškai?

Saulius Karalius – gidas po pamario kraštą

„Ornitostogų“ gidų būrį papildė Saulius Karalius – vienas geriausių Lietuvos ornitologų, daugelio knygų apie paukščius bendraautoris, drugių tyrinėtojas ir talentingas dailininkas, kurio piešiniai puošia ne vieną knygą apie gamtą.

Talka Merkinėje

Nemune stūksanti kone 13 ha sala po truputį tampa retų tilvikinių ir vandens paukščių namais, tačiau čia yra ir problemėlė - joje besiganantys galvijai bei avelės nespėja kovoti su invaziniais medžiais – uosialapiais klevais.

Albertas Skirpstas

Albertas Skirpstas – ornitologas, gamtos gidas, 12 metų patirtį turintis profesionalus paukščių stebėjimo optikos ekspertas.

2020-2021: Svylos slėnis

2020-2021 metų tikslą sau keliame tvarkyti Svylos slėnio pievas. Šios vertingos šlapžemės besidriekiančios pačiame Lietuvos pasienyje yra svarbi teritorija šlapynių paukščiams.

Renatas Jakaitis

Renatas Jakaitis - profesionalus gamtosaugos specialistas ir fotografas kartu keliausiantis po įspūdingas Nemuno kilpas ir unikalųjį Punios šilą.

Marius Karlonas

Marius Karlonas - ornitostogų įkūrėjas ir siela, vienas profesionaliausių gamtos gidų Lietuvoje, kuris uždegs meile gamtai kiekvieną!

Programėlė BirdID Nord University

BirdID Nord University programėlė skirta visiems norintiems geriau pažinti paukščius, mokytis jų išvaizdos ir balsų, taip pat gali būti naudojama kaip paukščių nuotraukų ir balsų duombazė bei identifikavimo gidas.

Arūnas Čerkauskas

Arūnas Čerkauskas – profesionalus ornitologas, daugybę metų dirbantis aplinkosaugos srityje. Keliaujantys po Rytų Lietuvą su Arūnu pamatys įdomiausias šio regiono gamtos kerteles ir čia gyvenančius paukščius.

Antanas Petraška

Antanas Petraška – vienas profesionaliausių ornitologų Lietuvoje, nuosekliai ir kruopščiai vykdantis tyrimus bei savo žiniomis mielai besidalinantis su visais.

Romualdas Barauskas

Romualdas Barauskas – Lietuvoje gerai žinomas gamtininkas ir gamtos fotografas. Turai su šiuo gamtos ekspertu visuomet būna kupini tikrų, „savu kailiu“ patirtų nuotykių ir pasakojimų.

Rugilė Stanelienė

Pagal išsilavinimą ir gyvenimo filosofiją Rugilė yra ekologė. Vadinasi, žino, kas, kaip ir su kuo gamtoje draugauja ir kaip veikia visa raizgi sistema. Apie viską ji mielai dalinasi turuose po Dzūkiją.

Žuvinto guru – Arūnas Pranaitis

Arūnas Pranaitis yra vienas labiausiai patyrusių gamtininkų Lietuvoje, beveik keturis dešimtmečius dirbantis ir tyrinėjantis pirmąją ir vienintelę tokią saugomą teritoriją Lietuvoje – Žuvinto biosferos rezervatą.