2024 rugpjūčio 31 (gidas Arūnas Pranaitis)

2024 rugsėjo 8 (gidas Antanas Petraška)

2024 rugsėjo 14 (gidas Arūnas Pranaitis)

Artėjant rudeniui ir pirmomis jo dienomis Žuvinto ežerą ir jo apylinkes užplūsta būriai paukščių. Čia leidžiasi migruojančios gervės, žąsys, antys, pempės ir kiti tilvikai. Aplinkiniuose laukuose medžioja migruojančios nendrinės, pievinės ir javinės lingės, grobio dairosi suopiai, sakalai ir mažieji ereliai rėksniai. O virš ežero nuolatos sklando didžiausi Lietuvoje perintys plėšrieji paukščiai – jūriniai ereliai.
 
Šio turo metu būtent ir kviečiame pasigrožėti rudenine paukščių migracija, kurios fenomenas kiekvienais metais džiugina gamtos mylėtojus.

DJI_0175

Žuvinto ežeras (Regimanto Vabuolo nuotrauka)

Ankstų rytą kelionę pradėsime prie Žuvinto. Čia stebėsime gerves, kurios saulei tekant palieka nakvynės vietą pelkėje ir skrenda į aplinkinius laukus maitintis. Dar kartą prie Žuvinto sugrįšime leidžiantis saulei, kai jau būsime aplankę kitas rezervato teritorijas. Vakare mūsų tikslas bus pamatyti, kaip gervių voros sugrįžta į pelkę nakvoti. Reginys, kai nenutrūkstamos virtinės ilgakaklių skrodžia dangų, o jų trimitai užpildo erdvę rudeniška melancholija, nepalieka abejingų.

Pilkosios gervės (Grus grus) Dalio - Žuvintui

Pilkosios gervės (Dalios Račkauskaitės nuotrauka)

Nors gervės suteiks šiai išvykai giliausių prisiminimų, tačiau grožėsimės ne tik jomis, bet ir kitais sparnuočiais – nuo stambiausių iki smulkiausių, nuo vandens paukščių iki plėšrūnų. Visus atpažinti padės ir apie kiekvieną išsamiau papasakos profesionalus gamtos gidas ornitologas.
 
Per dieną aplankysime kelias skirtingas Žuvinto rezervatui priklausančias teritorijas – Žuvinto ir Žaltyčio ežerus, Kiaulyčios pelkę, Buktos miško gamtinį taką ir aplinkinius laukus bei tolėliau telkšantį Dusios ežerą. Per dieną stebėsime apie 80 skirtingų paukščių rūšių.

Pievinė lingė (Circus pygargus) Mariaus Karlonos nuotrauka

Pievinė lingė

Žuvinto rezervatas – pirmoji Lietuvoje saugoma teritorija, įsteigta 1937 m. žymaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko. Ežero gamtinė svarba čia perintiems ir migracijų metu apsistojantiems sparnuočiams pastebėta dar prieš šimtą metų, tačiau ir šiomis dienomis ši teritorija vis dar stebina gamtininkus savo gamtine įvairove.
 
Žuvinto ežeras žymus ir kaip pirmoji gulbių nebylių veisimosi vieta Lietuvoje, tik vėliau gulbės nebylės iš čia pradėjo plisti į kitus Lietuvos regionus. Ne veltui šios saugomos teritorijos simbolyje dar ir šiandien vaizduojami gulbių siluetai. Šiuo metu Žuvinto, Žaltyčio ir Amalvo ežerams su aplinkinėmis teritorijomis, apimantiems 14199 ha plotą, suteiktas Žuvinto biosferos rezervato statusas.

Žuvintas iš bokštelio. MK

Auksinis Žuvintas

Programa:

7:00 Išvykstame iš Vilniaus per Kauną
9:30 Žuvinto ežeras (rytinis paukščių stebėjimas)
10:30 Žaltyčio ežeras
12:30 Buktos miško pažintinis takas (+ piknikas)
14:00 Simno žuvininkystės tvenkiniai
16:00 Dusios ežeras
17:30 – 19:00 Žuvinto ežeras, ekskursija lankytojų centre, gervių stebėjimas.
19:00 – 21:30 Grįžimas į Vilnių

Turas skirtas ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. 14-17 m. amžiaus dalyviai gali keliauti tik su pilnamečio palyda arba pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni.

KAINA:

 • vienam asmeniui vykstant savo transportu – 125 Eur
 • vykstant mūsų transportu (8 vietų mikroautobusas) + 20 Eur

Į turo kainą įskaičiuota:

 Pasirūpinti patiems:

 • Žiūronais (rezervuodami turą galite užsisakyti);
 • Šiltais rūbais ir apsauga nuo lietaus ar vėjo;
 • Patogiais žygio batais (per dieną nueisime apie 8 km įvariais paviršiais);
 • Pietų pikniku, papildomais užkandžiais ir gėrimais;
 • Klausimais gidui ir gera nuotaika.

Rekomenduojame:

 • Turėti arba išsinuomoti iš mūsų stebėjimo monoklį (+ 30 Eur), nepaisant to, kad jį turės ir gidas. Papildomas monoklis palengvins paukščių stebėjimą ir suteiks dar daugiau įsimintinų akimirkų. 

Turas gali būti atšauktas, jei likus savaitei iki turo pradžios susirinks mažiau nei 7 žmonės.

 

Registracija į turą

 

Atsiliepimai apie turą

D.U.K.

Mūsų turai skirti ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. O 14-17 m. dalyvius privalo lydėti suaugęs žmogus (šeimos narys ar kitas dalyvio artimasis) arba jie gali dalyvauti pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni. Tai vienintelis amžiaus apribojimas.

Visas keliones planuojame taip, kad joms nereikėtų jokio specialaus fizinio pasirengimo, visuose aprašymuose nurodomas turo intensyvumas, o kilus abejonėms visada pakonsultuosime ar turas Jums tinkamas. 

Ne, turuose dalyvauti gali ir visiškai paukščių nepažįstantys žmonės ir tikri profesionalai. Jus lydintis gidas papasakos ir parodys viską taip, kad visiems būtų aišku ir įdomu. Pradedantiesiems toks gamtos pažinimo būdas gali tapti puikia pradžia susipažinti su gamtos pasauliu, nes ne tik aplankysite vertingas teritorijas, bet ir iš arti pamatysite kaip atrodo stebėjimas, kiek kantrybės, laiko, žinių reikia, norint kažką surasti.

Speciali apranga ir avalynė tikrai nebūtina, bet atsižvelgiant į oro sąlygas reikia apsirengti patogiai, kad galėtumėte laisvai judėti, per daug nesušiltumėte ar nesušaltumėte. Keliaujant gamtoje visada gerai apsirengti taip, kad būtų galima lengvai nusirengti, jei būtų šilčiau arba pasiimti papildomų drabužių, jei oras būtų vėsesnis. Svarbu avėti patogius batus, su kuriais nepavargtumėte visą kelionės laiką, labai svarbu, kad lyjant, vaikštant po rasotą žolę ar sniegą batai neperšlaptų, nes sušlapus kojoms būna didžiausias nekomfortas ir galimybė susirgti. Visada pravartu įsidėti apsiaustą ar striukę atsparius lietui ir saugančius nuo vėjo. Net ir ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį, keliaujant į gamtą, visada turėkite pirštines ir kepurę, nes Lietuvoje pasitaiko netikėtumų. 

Mūsų turai skirti dalyviams nuo 14 metų amžiaus. O 14-17 metų dalyvius turuose privalo lydėti suaugęs žmogus.  

Keliaujant kartu su mumis savo automobiliu tikrai nebūtinas didesnis pravažumas. Turų maršrutą dėliojame taip, kad visur galėtumėte saugiai pravažiuoti, jei lankome tokias vietas kur reikalingas ypatingas transportas, tuomet dalį kelio einame pėščiomis arba ieškome alternatyvos ir renkamės kitą stebėjimo vietą. 

Tokiais atvejais taikome šias sąlygas:

 • Atšaukus dalyvavimą likus daugiau nei savaitei iki turo, grąžiname 90 proc. sumos arba 100 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

 • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 4-7 dienos iki turo, grąžiname 70 proc. sumos arba 90 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą. 

 • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 1-3 dienos iki turo, grąžiname 50 proc. sumos arba 70 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

 • Atšaukus dalyvavimą likus mažiau nei 24 val iki turo, pinigų negrąžiname.

Trukmė: 1 diena

Lygis: Norintiems pažinti

Fizinis sunkumas: Vidutinis

Kaina: 125 Eur

Artimiausi turai: 

2024-08-31

2024-09-08

2024-09-14

Išvykimo vieta: Vilnius