Pingvinų beieškant – Baltijos jūra

2023 gruodžio 16

Pasibaigus rudeninei paukščių migracijai, pajūrio miškai ir laukai nutyla, tik krūmynuose sucirpia viena kita zylė, o danguje praskrenda nebent suopis, kranklys, pilkoji varna ar kiras. Į Lietuvą ateina rimties metas ir tęsis iki pat vasario. Tačiau jūroje ir mariose – tikrai ne paukščių štilis. Čia nuo lapkričio mėnesio su kiekviena diena ima daugėti jūrinių paukščių. Nuo mums įprastų iki retų svečių iš tolimosios šiaurės – pingvinais vadinamų alkų ir laibasnapių narūnėlių, juodųjų ančių ir ledinių ančių, nuodėgulių, vidutinių dančiasnapių ir kitų. Šioms sparnuotoms retenybėms šis turas ir skirtas.


Kaunas – žiemojančių paukščių širdis

2024 sausio 13

Kiekvienais metais Kauno miestas tampa žiemojančių vandens paukščių širdimi. Net ir šalčiausiomis žiemomis dėl Kauno hidroelektrinės veiklos, Nemunas žemiau jos neužšąla, dėl to čia galima stebėti vienas didžiausių žiemojančių vandens paukščių santalkas. Kaunas, nors ir būdamas antru pagal dydį Lietuvos miestu, yra rojus vandens paukščiams, ypatingai žiemą – pro miestą tekantis Nemunas dėl patvankos neužšąla ir sulėtina savo srovę, todėl ramiuose vandenyse mielai ilsisi įvairios ančių rūšys, telkiasi lengvo maisto randantys kirai ir kiti paukščiai, besimėgaujantys žmonių kaimynyste.


Laukinių žvėrių pėdsakais

2024 vasario 16

Šio turo metu kviečiame į žiemišką mišką ir aplinkinius laukus. Stebėti didžiules besiganančių elnių kaimenes, abejingai į žmogų spoksančius danielius, pernykštę žolę rupšnojančias stirnas ir šernų būrelius. Dairysimės ir tų, kurie sniege ar žemėje palieka ne kanopų, bet letenėlių įspaudus. Turėtume išvysti po laukus šmirinėjančias lapes, surasti vilkų ir lūšių pėdsakų. Šiems slapukams jau bus prasidėjęs vestuvių metas. O jei pasiseks – susitiksime ir su miško galiūnais stumbrais, pasigrožėsime jų titaniška jėga ir ramybe. Apie kiekvieną žvėrį gidas papasakos plačiau, supažindins su jų gyvenimo būdu, pamokys, kaip atpažinti juos iš pėdsakų. 


Pavasario šaukliai

2024 vasario 24

Informaciją apie turą paskelbsime artimiausiu metu.