Registracija į mokyklą baigėsi. Ačiū už aktyvumą!

Apie mokyklą

„Ornitostogų“ mokykla, arba tiesiog Ornimokykla – tai metus trunkantys kursai, skirti norintiems geriau pažinti Lietuvos paukščius bei įgyti ornitologijos žinių. Kursų metu mokysitės paukščius skirti pagal išvaizdą ir balsus, gilinsite žinias apie sparnuočių elgesio ypatumus, biologiją ir fenologiją bei išmoksite skaityti ir suprasti ornitologinius ženklus laukinėje gamtoje. Šiuo metu tai vienintelė plataus ekspertinio pobūdžio mokykla Lietuvoje paukščių mylėtojams.
 
Visi sėkmingai baigę mokyklą ir išlaikę egzaminus gaus patvirtinančius diplomus, kurie norintiems atvers duris į dar platesnį paukščių pasaulį – įvairias gamtosaugines iniciatyvas, paukščių apskaitas, tyrimus ir monitoringus gamtoje.

Mokyklos dalyvių metinį mokestį dalinai kompensuoja mūsų partneris Lietuvos ornitologų draugija (LOD). Draugijos specialistai ornitologai kursuose dalyvaus ir kaip kviestiniai svečiai, skaitys temines paskaitas ir dalinsis ekspertinėmis žiniomis apie paukščių apsaugą Lietuvoje.

AW 2 Aquatic warbler – kopija 2

Mariaus Karlono nuotraukos

Programa

Kursus sudarys teorinės ir praktinės dalys. Teorinės paskaitos bus skirtos pažinti vis kitai paukščių grupei arba ornitologinei temai – pvz., plėšriesiems paukščiams, pelėdoms, tilvikams, kirams, vandens ir jūriniams paukščiams, smulkiesiems sparnuočiams, pavasarinėms giesmėms ir migracijos fenomenui. Praktinių užsiėmimų laukinėje gamtoje metu prie paukščių pasaulio prisiliesite tiesiogiai – stebėsite, klausysitės giesmių ir kontaktinių balsų, mokysitės identifikuoti, lavinsite akį sparnuotoms retenybėms. Visą įdomybių pilną paukščių pasaulį pažinsite iš labai arti su geriausiais atskirų paukščių grupių specialistais.

Išsamią programą su temomis ir datomis rasite čia.
 
Kursų pradžia: 2024 m. kovas
Kursų pabaiga: 2025 m. sausis

IMG_0367 naudoti10

Audronės Eidukaitės ir Mariaus Karlono nuotraukos

Išvykos

Per metus įvyks 10 savaitgalinių išvykų (20 dienų) į ornitologiniu požiūriu išskirtinius Lietuvos laukinės gamtos kampelius – paukščių rojumi vadinamą Nemuno deltą, žmogaus rankos vis dar mažai paliestą Dzūkijos nacionalinį parką, paukščių ežeru vadinamą Žuvintą, pelėdų gausa garsėjančią Biržų girią, kalvotąjį Gražutės regioninį parką, ryčiausią Lietuvos gamtos kampelį Birvėtos biosferos poligoną su Adutiškio mišku bei Dysnos ir Svylos upių slėniais, Baltijos pajūrį ir daugelį kitų.

Mokytojai

Užsiėmimus ves geriausi Lietuvos ornitologai, parašę ne vieną paukščių pažinimo ir stebėjimo vadovą, mokslinių straipsnių apie paukščių biologiją, elgseną ir fenologiją, dirbę ar tebedirbantys saugomose teritorijose ir prisidedantys prie įvairių paukščių išsaugojimo iniciatyvų.
 
Mokytojai: Arūnas Čerkauskas, Gintarė Grašytė, Saulius Karalius, Marius Karlonas, Julius Morkūnas, Antanas Petraška, Arūnas Pranaitis, Gintaras Riauba, Rimgaudas Treinys.

37284646192_efa35d60fe_k 49597642527_8d8a01d487_o

Minijos upė ir tikučiai (Dalios Račkauskaitės nuotraukos)

Grupė

Kursai atviri visiems paukščių mylėtojams nuo 14 metų. 14-17 m. amžiaus asmenys gali dalyvauti tik jeigu kartu su jais dalyvaus ir pilnametis asmuo. Kursai įvyks susirinkus ne mažiau nei 15, bet ne daugiau 20 dalyvių, kurie kartu su mokytojais ir koordinatoriais keliaus, pažins ir mokysis. Antra grupė 2024 m. nebus renkama, todėl registracija bus uždaryta pasiekus šį dalyvių skaičių.
 
Norintiems prisijungti prie ornimokyklos jokio specialaus ornitologinio pasiruošimo nereikia. Svarbiausia – noras ir smalsumas. 

Koordinatoriai

Grupę visuomet lydės ir su ja bus ornimokyklos koordinatoriai Samanta Glemžienė ir Gediminas Kukta. Koordinatoriai bus ne tik kontaktiniai asmenys organizuojant išvykas, tačiau taip pat prižiūrės mokymosi procesą. Tam bus sukurta ir privati Facebook grupė, kurioje kursų dalyviai dalinsis informacija, kartu diskutuos apie mokymosi procesą, dalinsis įspūdžiais bei nuotraukomis po kursų bei kartu tobulės.

Samanta 01 Gediminas

Samanta Glemžienė ir Gediminas Kukta

Kaina

Mokyklos kaina vienam asmeniui – 980 Eur (180 Eur rezervacijos mokestis sumokamas registruojantis, pirmoji įmoka 400 Eur sumokama iki 2024 m. vasario 28 d., antroji įmoka 400 Eur sumokama iki 2024 m. gegužės 31 d.).

Į kainą įskaičiuota:

  • Kursų organizavimas
  • Mokytojų ir koordinatorių paslaugos
  • Metodinė medžiaga
  • Stebėjimo optika kursų metu

Į kainą neįskaičiuota:

  • Transportas. Dalyviai į kursų vietą atvyksta ir joje keliauja asmeniniu transportu. Esant norui ir galimybėms, vėliau dalyviai galės tartis tarpusavyje ir kooperuotis į bendrus ekipažus.
  • Nakvynė. Pasiūlysime optimalų nakvynės variantą, bet kiekvienas dalyvis už nakvynę mokės savarankiškai.
  • Maitinimas. Išvykų metu stosime kavinėse, užeigose arba rengsime piknikus gamtoje.

naudoti

Mariaus Karlono nuotrauka