2022 m. birželio 1-11

Sakartvelas – nuostabios gamtos, turtingos kultūros ir senos istorijos lopšys Azijos ir Europos sandūroje. Tarp Rusijos ir Turkijos plytinti šalis šiauriniame pakraštyje įsirėmusi į snieguotą Kaukazo kalnų šlaitą, o vakaruose skalaujama Juodosios jūros vandenų. Sakartvelas tik vos didesnis už Lietuvą (69 700 km²), tačiau gamtinė ir kraštovaizdžio įvairovė tokio dydžio šalyje išties stulbinanti.

Vašlovanio nac. parkas 6 - Marius Karlonas

Vašlovanio nacionalinis parkas

Šis kraštas leidžia patirti kerinčio grožio kalnų didybę su plėšriosiomis avėdromis danguje, pasivaikščioti stepėmis su gazelėmis, šakalais ir sausumos vėžliais, virš galvos ratus sukant čia perintiems grifams, pasigrožėti upių išraižytais kanjonais, išsimaudyti Juodojoje jūroje su delfinais, stebėti milijoninę plėšriųjų paukščių migraciją prie Batumio, paragauti iš kalnų šaltinių trykštančio mineralinio vandens Boržomio mieste, išsimaudyti karštose versmėse ir po dienos įspūdžių susipažinti su tuo, kuo kartvelai labiausiai didžiuojasi – seniausiomis pasaulyje vyndarystės tradicijomis, turtingo skonio vynais ir užstalės papročiais.

Dėl buveinių įvairovės Kaukazo regionas priskiriamas vienai iš 25 biologiškai turtingiausių pasaulio sausumos ekosistemų. Taip pat šis regionas pasižymi endeminių (tik čia gyvenančių) paukščių rūšių gausa ir įspūdinga botanine įvairove. Iš viso Sakartvele galima sutikti per 400 sparnuočių rūšių, iš kurių apie pusė čia ir peri. Be paukščių šalyje aptinkamos 54 roplių rūšys, 12 varliagyvių ir per 100 žinduolių rūšių, iš kurių nemaža dalis gyvena tik Kaukazo regione!

Pakeliui į Kazbeką - Marius Karlonas
Pakeliui į Kazbeką

Norėdami kuo geriau atskleisti Sakartvelo gamtines, istorines ir kultūrines vertybes, 10-ies dienų turą organizuojame su mūsų patikimais partneriais Sakartvele – „Megobari Tours Georgia“. Keliaukite su mūsų tandemu ir pamatykite, išgirskite, paragaukite ir pajuskite tai, ką Kaukazas gali pasiūlyti geriausio!

Palšasis grifas - Kęstučio Čepėno nuotrauka
Palšasis grifas (Kęstučio Čepėno nuotrauka)

MARŠRUTAS:
1 diena: Vilnius – Stambulas – Tbilisis
2 diena: Tbilisis – Signachis (Kachetijos regionas)
3 diena: Signachis – Vašlovanio nacionalinis parkas
4 diena: Vašlovanio nacionalinis parkas
5 diena: Vašlovanio nacionalinis parkas – Lagodechio nacionalinis parkas
6 diena: Lagodechio nacionalinis parkas
7 diena: Lagodechio nacionalinis parkas – Stepancminda (Kazbeko kalnas)
8 diena: Kazbeko kalno apylinkės – Gergečio ledynas.
9 diena: Stepancminda – Juta – Stepancminda (Kazbeko kalnas)
10 diena: Stepancminda – Tbilisis
11 diena: Tbilisis – Stambulas – Vilnius

Data: 2022 birželio 1-11

Turo tikslas: Paukščiai ir kita laukinė gamta (70 proc.), kultūra ir istorija (30 proc.).

Grupės dydis ir minimalus amžius:
Minimalus grupės dydis, kad turas įvyktų: 8 asmenys.
Maksimalus grupės dydis: 15 asmenų.
Minimalus amžius turo dalyviams: nuo 14 m. (jei vykstama su tėvais), nuo 16 m. – tik su tėvų raštišku sutikimu.

DETALUS MARŠRUTAS

1 diena: Vilnius – Stambulas – Tbilisis
Iš Vilniaus į Sakartvelą skrisime su persėdimu Stambule (pakilimo laikas ir skrydžių kompanija bus patikslinti). Po nusileidimo Sakartvele vyksime į viešbutį sostinėje – Tbilisyje. Čia kelias valandas pailsėsime, kad ryte galėtume semtis pirmųjų įspūdžių.

2 diena: Tbilisis – Signachis (Kachetijos regionas)
Po pusryčių vyksime į Kachetijos (Kakheti) regioną. Kelionę pradėsime aplankydami unikalų David Garedži (David Gareji) vienuolyną, kuris įkurtas uolose išskaptavus urvus. Ši Azerbaidžano pasienyje esanti vieta prikaustys ne tik ypatinga vienuolyno dvasia, bet ir spalvotais Garedži dykumos kalnais. Vaikščiodami po vienuolyną ir jo apylinkes, dairysimės kaukazinio ir uolinio bukučių, kurie neretai išsiduoda savo čaižiais balsais. Pakeliui, jei pasiseks, stosime pasigrožėti medžiojančiais gyvatėdžiais ir ant pastatų tupinčiomis pelėdikėmis. Aplankę David Garedži, keliausime į meilės miestu vadinamą Signachį (Signaghi). Vakarieniaudami iš aukštai grožėsimės lyg ant delno atsiveriančio Alazanio slėnio vaizdais, o degustuodami vietinį vyną sužinosime apie 8 tūkst. metų siekiančią kartvelų vyndarystės istoriją. Vakarop bandysime išgirsti apuokėlio švilpčiojimą ir kitų žmogaus kaimynystėje gyvenančių paukščių balsų. Vėliau lauks nakvynė Signachyje (su tradicine vakariene ir pusryčiais).

Tbilisis – David Garedži 80 km (2 val.). David Garedži – Signachis 180 km (3 val.).

6Signachio miestelis ir David Garedži vienuolynas

3 diena: Signachis – Vašlovanio nacionalinis parkas
Po rytinio paukščių stebėjimo miestelio apylinkėse papusryčiausime ir paliksime šią „lengvos  aklimatizacijos“ stotelę. Išvykdami dar aplankysime netoli Signachio esantį Bodbės Šv. Ninos vienuolyną, kuris piligrimų itin vertinamas dėl čia saugomų šventosios Ninos relikvijų bei gydomojo šaltinio. Jame, jei tik norėsite, galėsite išsimaudyti. Netrukus po to išvyksime į vieną įspūdingiausių ir laukiniškiausių Sakartvelo gamtinių teritorijų – Vašlovanio nacionalinį parką.

Viešėdami saugomoje teritorijoje, akis ganysime po tūkstantmečius gamtos formuotą ir neišdildomą įspūdį paliekantį unikalų kraštovaizdį - nuo Azerbaidžano besitęsiantys stepių plotai čia įsiremia į kanjonų išraižytas uolas su pistacijų ir granatų medžių mozaika. Be nuostabios aplinkos ir neaprėpiamos erdvės pojūčio Vašlovanio parkas pasižymi itin turtinga gamtine įvairove, kurios paieškoms ir susipažinimui skirsime dvi dienas.

Aplinkui skraidant žalvarniams ir bitininkams, mėginsime nepasimesti spalvose ir sutelkti dėmesį į čia pat, kanjonuose, perinčius tamsiuosius ir palšuosius grifus, karališkuosius erelius, maitvanagius, rožinius varnėnus, juodagalves startas, rudnugares medšarkes, alpinius čiurlius, juodakaklius kūltupius, stepinius vieversius bei aibę kitų Lietuvoje neregėtų sparnuočių. Įdienojus vaizdingoje stepių ir kanjonų sandūroje sustosime pailsėti ir pasimėgauti pikniku.
Nakvynei apsistosime parko reindžerių prižiūrimoje stovyklavietėje – nameliuose („bungalow“) arba palapinėse (pasirūpinsime mes). Stovyklavietėje be namelių bus dušai ir tualetai.

Nuo Signachio iki Vašlovanio nacionalinio parko – 200 km (2-3 val.).

2
Vašlovanio nac. parkas ir rožinis varnėnas (Mariaus Karlono ir Kęstučio Čepėno nuotraukos)

4 diena: Vašlovanio nacionalinis parkas
Vienos dienos šiai teritorijai per mažai, todėl čia praleisime dar vieną parą. Po pusryčių tęsime pažintį su Vašlovanio paukščiais, žinduoliais, ropliais ir augalais, kurių čia tikrai netrūksta. Vaikštinėjant kanjonais, akys tikrai užklius už uolomis lakstančių pusės metro ilgio driežų. Puresniame smėlyje dairysimės meškų, šakalų, hienų, lūšių, laukinių kačių (azijinio porūšio vilpišiai) bei vilkų pėdsakų. Stepėse grožėsimės aplink lakstančiomis gazelėmis (Džeiranais) bei niekur neskubančiais ilgaamžiais sausumos vėžliais. Sykį parko teritorijoje buvo aptiktas net leopardas, todėl verta pasiruošti netikėtumams!

Po vakarinio pikniko sėsime į savo „Mitsubishi Delica“ 4x4 autobusiukus ir leisimės į naktinį safarį, kurio metu su šviestuvais mėginsime aptikti jau išvardintus plėšriuosius žinduolius. Nakvynei apsistosime dar vienoje parko reindžerių stovyklavietėje – nameliuose („bungalow“) arba palapinėse (turėsime mes). Stovyklavietėje be namelių bus dušai ir tualetai.

Vašlovanio nac. parkas 3 - Marius Karlonas
Vašlovanio nacionalinis parkas

5 diena: Vašlovanio nacionalinis parkas – Lagodechio nacionalinis parkas
Išsimiegoję po naktinio safario, papusryčiausime ir dar pusdienį patyrinėsime Vašlovanio gamtą. Artėjant pietums atsisveikinsime su stepėmis bei kanjonais ir, palikę rytinį šalies kampą, patrauksime į Lagodechio (Lagodekhi) nacionalinį parką. Kelionė iki Lagodechio miestelio, kur ir apsistosime pirmąją naktį, truks apie 2-3 valandas. Pakeliui stebėsime paukščius ir sustosime papietauti kavinėje. Vakarėjant apsistosime nakvynės vietoje, išeisime pasivaikščioti po miestelį, išmėginsime šio regiono virtuvės skonius bei su vyno taure aptarsime patirtis Vašlovanyje bei planą Lagodechyje.

3..
Sausumos vėžlys ir maitvanagis (Mariaus Karlono ir Kęstučio Čepėno nuotraukos)

6 diena: Lagodechio nacionalinis parkas
Šis parkas – šiaurės rytų Sakartvele esanti Kaukazo kalnų saugoma teritorija. Nacionaliniame parke yra rezervatinė (žmonėms lankyti draudžiama) ir draustinio teritorija. Pastarąją ir tyrinėsime.

Lagodechio nacionalinis parkas garsėja įstabiais gamtos takais į kalnus, vingiuojančiais greta šniokščiančių upių ir įspūdingų krioklių, kur vanduo nuo uolų krenta iš kelių dešimčių metrų aukščio. Gaivūs kalnų takeliai su miškų teikiamu pavėsiu ir gėlu sniego tirpsmo vandeniu veda į aukštumas, kur nejučiomis patenki į žydinčias alpines pievas su vaizdingu snieguotų Kaukazo kalnų kraštovaizdžiu prieš akis, o viršūnėse gali regėti ledynus ir greta jų tyvuliuojančius smaragdinius gėlo vandens ežerus.

Šią dieną, išsyk po pusryčių, susikrausime į kuprines pikniką ir visai dienai, neskubėdami, patrauksime į kalnus. Žygiuodami dažnai sustosime, atsikvėpsime, apsidairysime ir stebėsime čia sutinkamus paukščius – vandeninius strazdus, kaukazines pečialindas, marguosius uolinius ir kalninius strazdus, kalnines startas, ypatingą dėmesį skirsime apykaklėtosios margosios musinukės, kurios greita ir melodinga giesmelė šioje vietovėje nėra reta, paieškoms. Dienai įpusėjus prisėsime žydinčiose alpinėse pievose ir pasistiprinsime. Pasigrožėję kalnais po pietų grįšime į miestelį, kur prie jaukaus vakarienės stalo aptarsime dienos įspūdžius ir kruopščiai susižymėsime regėtus paukščius. Nakvynei apsistosime ten pat, kur ir praėjusią naktį.

4
Apuokėlis ir vandeninis strazdas (Kęstučio Čepėno ir Mariaus Karlono nuotraukos)

7 diena: Lagodechio nacionalinis parkas – Stepancminda (Kazbekas)
Po pusryčių paliksime Lagodechį ir vyksime į Šiaurės Kaukazą – Stepancmindos (Stepantsminda) miestelį pačioje Kaukazo kalnų glūdumoje, greta sienos su Rusija. Pakeliui stabtelsime prie kelių kultūrinių objektų. Pirmoji stotelė bus Charebos (Khareba) vyno tunelis, kur saugoma per 25 tūkst. rūšinio vyno butelių. Profesionalus vyno gidas pristatys vyno lobius ir kvies paragauti jų vardą reprezentuojančių produktų. Vėliau sustosime paragauti Ananūrio (Ananuri) kartvelų virtuvės ir keliaudami Sakartvelo karo keliu sustosime prie Ananūrio tvirtovės komplekso – vieno įstabiausių Sakartvelo vėlyvųjų viduramžių statinių. Keliaudami tarp Kaukazo kalnų, stabtelsime pasigrožėti dviejų Aragvio upių – baltosios ir juodosios – santaka bei Draugystės paminklu su įstabia kalnų panorama. Vakare atvyksime į Stepancmindos miestelį, kur mūsų lauks „Khinklaoba“ – tikrųjų kalnietiškų chinkalių vakarienė. Nakvosime Stepancmindoje, svečių namuose su pusryčiais.

Kelionė automobiliu su lankytinais objektais – 300 km (7 val.).  

5 Vaizdas iš Ananūrio tvirtovės ir Charebos vyno tuneliai

8 diena: Kazbeko kalno apylinkės – Gergečio ledynas
Kazbeko kalnas – vienas žymiausių Europoje. Tiek savo aukščiu (5054 m), tiek grožiu jis nepalieka abejingų. Šis kalnas sužavėjo ir galimai įkvėpė ir į jį kopusį Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Kalno įspūdį sustiprina snieguotos viršūnės fone stovinti XIV a. Gergečio (Gergeti) Trejybės bažnyčia. Jos viduje daug metų buvo saugomi Mcchetos (Mtskheta) miesto lobiai, tarp kurių ir Sakartvelo krikščionybės simbolis – Šv. Ninos kryžius.

Dieną pradėsime autobusiukais užkilę iki 2170 aukštyje stovinčios Gergečio bažnyčios. Aplankę šią architektūrinę ir dvasinę kartvelų vertybę, pradėsime žygį Kazbeko kalno link. Į viršūnę tikrai nekopsime, bet išvysti nuo šio kalno aukštumų besidriekiantį Gergečio ledyną bus mūsų vidurdienio tikslas. Žygiuosime palengva, dažnai sustosime, atsipūsime, pakvėpuosime kalnų žiedų kvapais prisodrintu oru ir nuolat dairysimės. O dairytis čia tikrai verta. Upelyje dažnai nardo vandeniniai strazdai, greta laksto vandeniniai kalviukai, aplink medžioja pelėsakaliai.

Bet tik šiais sparnuočiais tikrai nepasitenkinsime. Čia pabandysime įgyvendinti net keturis itin įdomius plunksnuotus tikslus: 1) pamatyti 2,80 metrų ilgio sparnų savininkus – kaulais mintančius barzdotus grifus avėdras; 2) išvysti kalnų puošeivas karališkuosius svilikėlius; 3) rasti kovingus Kaukazo kalnų endemikus – kaukazinius tetervinus; 4) žvalgytis pusės metro dydžio endeminių Kaukazo kalnų vištinių paukščių – kaukazinių ularų. Kazbeko kalno apylinkės yra viena geriausių vietų išvysti šiuos paukščius Kaukaze, o kuriuos iš ketvertuko pavyks aptikti tądien, priklausys nuo mūsų atidumo ir sėkmės.

Vakarop leisimės žemyn į Stepancmindą, kur ragausime kalniečių virtuvės ir aptarsime dienos įspūdžius. Nakvynei apsistosime toje pačioje vietoje – svečių namuose su pusryčiais.

7Avėdra ir Kazbeko kalnas (Kęstučio Čepėno ir Mariaus Karlono nuotraukos)

 9 diena: Stepancminda – Juta – Stepancminda
Po pusryčių automobiliais vyksime link Jutos kaimelio. Pravažiuosime vietines, mažiau turizmo paliestas kalnų kartvelų gyvenvietes ir sustosime prie akmens skulptūrų Sno kaimelyje. Pasiekę Jutą leisimės į nedidelį žygį prie dolomitus primenančių Čauchi (Chaukhi) kalnų. Šios apylinkės turtingos ir kalnų sparnuočių įvairove, todėl, jei tik vakarykštę dieną nepasiseks su visomis tikslinėmis paukščių rūšimis, turėsime dar vieną šansą jų paieškoti. Vakare grįšime į Stepancmindą ir nakčiai apsistosime tuose pačiuose svečių namuose su pusryčiais.

10 diena: Stepancminda – Tbilisis
Po pusryčių paliksime Kaukazo kalnus ir išvyksime į Tbilisį. Pakeliui aplankysime krikščionybės lopšį Sakartvele – senąją sostinę Mcchetą ir IV a. Džvario (Jvari) vienuolyną. Tbilisyje pasivaikščiosime senamiesčio gatvelėmis, grožėsimės tipiniais sostinės kiemais ir balkonais, Abanotubani sieros vonių rajone sužinosime Tbilisio vardo legendą. Leisimės moderniuoju Taikos tiltu link Europos aikštės, kur susijungia senojo Tbilisio vaizdai ir modernūs architektūros šedevrai. Aplankysime įspūdingą žymaus XIX a. kartvelų menininko Nikos Pirosmanio darbų muziejų, kur inovatyviai ir animuotai pateikti 146 jo genialūs darbai. Jei visiems bus noro, vakare išsimaudysime sieros voniose. Nakvosime Tbilisyje su tradicine vakariene ir pusryčiais.

Nuo Stepancmindos iki Tbilisio su stotele Mcchetoje ir Džvari vienuolyne užtruksime apie 5 val.

11 diena: Tbilisis – Stambulas – Vilnius
Ankstyvą rytą išvyksime į Tbilisio oro uostą, iš kurio pakilę jau po pietų būsime Vilniuje (pakilimo laikas ir skrydžių kompanija bus patikslinti).

8Sakartvelas (Megobari Tours Georgia ir Mariaus Karlono nuotraukos)

KAINA: 1350 Eur vienam asmeniui

Į turo kainą įskaičiuota:

  • Visos nakvynės vietos. Tvarkingi ir jaukūs svečių namai arba nedideli viešbučiai. Vašlovanio parke – „bungalow“ nameliai arba palapinės.
  • Dalis maisto: 10 pusryčių, 9 pietūs (tarp jų 6 pietų dėžutės arba piknikai gamtoje), 2 vakarienės gamtoje, 2 vakarienės restoranuose ir dalis degustuojamo vyno.
  • Gidai ir papildomos ekskursijos.
  • Lankytojų bilietai saugomose teritorijose, muziejuose ir kt.
  • Transportas (4x4 „Mitsubishi Delica“ autobusiukai) ir kuras. Vienoje transporto priemonėje bus vairuotojas, gidas ir 5 keleiviai. Priklausomai nuo grupės dydžio, vyksime 2 arba 3 transporto priemonėmis viena paskui kitą.

Į turo kainą neįskaičiuota:

  •  Skrydžių bilietai.
  • Jei dėl pandeminės situacijos ar kitų force majeure (ne dėl mūsų kaltės) turas neįvyks, atsakomybės dėl įsigytų lėktuvo bilietų neprisiimame ir pinigų negrąžiname, todėl rekomenduojame pasirūpinti skrydžio bilietų draudimu.
  • Kelionės ir sveikatos draudimai.
  • 5 vakarienės kavinėse, kur turėsite galimybę iš meniu išsirinkti patinkantį patiekalą.
  • Vanduo ir papildomi užkandžiai.

Rezervacija ir skrydžių bilietai:

  1. Registruokitės į turą užpildydami žemiau esančią formą.
  2. Susirinkus minimaliam dalyvių skaičiui (8 asmenys), organizuosime skrydžių bilietų pirkimą. Jums tereiks pateikti mums savo duomenis, o bilietais pasirūpins ir sąskaitą Jums išrašys kelionių agentūra.
  3. Bilietų pirkimas vyks prioriteto tvarka, t.y. pirmieji užsiregistravę, bilietus gaus taip pat pirmieji (primename: maksimalus dalyvių skaičius – 15 asmenų).
  4. Bilietų pirkimas vyks vienu metu, t.y. jau surinkus ir patvirtinus grupę.
  5. Avansinio mokėjimo nereikalaujame.
  6. Visą sumą už skrydžius turėsite sumokėti, kai organizuosime bilietų pirkimą.
  7. Visą sumą už turą turėsite sumokėti iki kelionės likus ne mažiau nei 20 dienų.

Ką būtina turėti:

  • Patogius žygio batus;
  • Aprangą (įskaitant galvos apdangalus) karštiems ir šaltiems bei vėjuotiems orams (kalnuose);
  • Nedidelę kuprinę dienos žygiams;
  • Žiūronus (jei neturite, galime išnuomoti);
  • Asmeninės higienos reikmenis, būtiniausią mediciną.

Jei neturite kelionei tinkamos aprangos, avalynės ar kuprinės, rekomenduojame apsilankyti mūsų e.parduotuvėje www.ornishop.lt

Ką rekomenduojame turėti:

  • Fotoaparatą;
  • Monoklį;
  • Gertuvę;
  • Akinius nuo saulės.

Registracija į turą

 

Atsiliepimai apie turą

D.U.K.

Mūsų turai skirti ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. O 14-17 m. dalyvius privalo lydėti suaugęs žmogus (šeimos narys ar kitas dalyvio artimasis) arba jie gali dalyvauti pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni. Tai vienintelis amžiaus apribojimas.

Visas keliones planuojame taip, kad joms nereikėtų jokio specialaus fizinio pasirengimo, visuose aprašymuose nurodomas turo intensyvumas, o kilus abejonėms visada pakonsultuosime ar turas Jums tinkamas. 

Ne, turuose dalyvauti gali ir visiškai paukščių nepažįstantys žmonės ir tikri profesionalai. Jus lydintis gidas papasakos ir parodys viską taip, kad visiems būtų aišku ir įdomu. Pradedantiesiems toks gamtos pažinimo būdas gali tapti puikia pradžia susipažinti su gamtos pasauliu, nes ne tik aplankysite vertingas teritorijas, bet ir iš arti pamatysite kaip atrodo stebėjimas, kiek kantrybės, laiko, žinių reikia, norint kažką surasti.

Speciali apranga ir avalynė tikrai nebūtina, bet atsižvelgiant į oro sąlygas reikia apsirengti patogiai, kad galėtumėte laisvai judėti, per daug nesušiltumėte ar nesušaltumėte. Keliaujant gamtoje visada gerai apsirengti taip, kad būtų galima lengvai nusirengti, jei būtų šilčiau arba pasiimti papildomų drabužių, jei oras būtų vėsesnis. Svarbu avėti patogius batus, su kuriais nepavargtumėte visą kelionės laiką, labai svarbu, kad lyjant, vaikštant po rasotą žolę ar sniegą batai neperšlaptų, nes sušlapus kojoms būna didžiausias nekomfortas ir galimybė susirgti. Visada pravartu įsidėti apsiaustą ar striukę atsparius lietui ir saugančius nuo vėjo. Net ir ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį, keliaujant į gamtą, visada turėkite pirštines ir kepurę, nes Lietuvoje pasitaiko netikėtumų. 

Mūsų turai skirti dalyviams nuo 14 metų amžiaus. O 14-17 metų dalyvius turuose privalo lydėti suaugęs žmogus.  

Keliaujant kartu su mumis savo automobiliu tikrai nebūtinas didesnis pravažumas. Turų maršrutą dėliojame taip, kad visur galėtumėte saugiai pravažiuoti, jei lankome tokias vietas kur reikalingas ypatingas transportas, tuomet dalį kelio einame pėščiomis arba ieškome alternatyvos ir renkamės kitą stebėjimo vietą. 

Tokiais atvejais taikome šias sąlygas:

  • Atšaukus dalyvavimą likus daugiau nei savaitei iki turo, grąžiname 90 proc. sumos arba 100 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

  • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 4-7 dienos iki turo, grąžiname 70 proc. sumos arba 90 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą. 

  • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 1-3 dienos iki turo, grąžiname 50 proc. sumos arba 70 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

  • Atšaukus dalyvavimą likus mažiau nei 24 val iki turo, pinigų negrąžiname.

Rugilė

Rugilė Draugelytė

11141182_1045597985465507_914295403108685692_n

Marius Karlonas

+ 1 Megobari Tours Georgia gidas ir 2-3 vairuotojai

Trukmė: 10 dienų

Lygis: Paukščiai ir kita laukinė gamta (70 proc.), kultūra ir istorija (30 proc.).

Fizinis sunkumas: Vidutinis. Per dieną nueisime 5-10 km, o į kalnus kopsime neaukštai ir lėtai.

Kaina: 1350 Eur