2024 spalio 5-6 (gidas Marius Karlonas)

2024 spalio 12-13 (gidas Antanas Petraška)

Nemuno deltos regioniniame parke, Kuršių marių pakrantėje esantis Ventės rago pusiasalis plačiai žinomas dėl čia esančios didžiausios pasaulyje paukščių žiedavimo stoties. Kiekvienais metais pro ją praskrenda milijonai sparnuočių, o rekordinėmis dienomis į Ventės rago gaudykles per vieną dieną pakliūva iki 8000 sparnuočių! Šis turas ir skirtas patirti šį įspūdingą reginį.

Kadangi pajusti tikrąją paukščių migraciją ir aplankyti ne tik Ventės ragą, bet ir kitas ornitologiniu požiūriu svarbias pamario vietas vienos dienos neužtenka – čia kviečiame praleisti visą savaitgalį.

P1200956

Ventės rago švyturys

Turo metu grupę lydės profesionalus gamtos gidas – ornitologas, pro kurio akis nepraskrenda nė vienas nepastebėtas ir nepažintas paukštis. Kelionės metu sužinosite gausybę faktų ir įdomių pasakojimų apie paukščius ir jų migraciją, stebėsite įvairiausių rūšių sparnuočius iš arti ir mokinsitės juos pažinti patys.
 
Ventės rago unikalumą ir svarbą gausiais migruojantiems paukščiams pirmasis pastebėjo šioje vietoje stovinčio švyturio prižiūrėtojas Mikas Posingis. Jis pranešė šią žinią žymiam Lietuvos gamtininkui prof. Tadui Ivanauskui ir šis 1929 metais įkūrė čia žiedavimo stotį.   

NF7A4393

Migracija

Intensyviausia migracija Ventės rage vyksta rugsėjo mėnesį ir spalio pirmas dvi savaites, tačiau ir spalio antroje pusėje dar galima regėti gausius migruojančių paukščių būrius. Spalio vidurys ir antra pusė geriausias laikas pamatyti ir tolimuosius svečius iš Sibiro – į tinklus įkliuvusias baltabruves ir nykštukines pečialindas ar virš laukų netoli Ventės sklandančius tūbuotuosius suopius.

Jurinis

Jūrinis erelis

Nors Ventės ragas yra viena geriausių lokacijų stebėti rudeninę migraciją, Nemuno deltoje gausu ir kitų vietų, kur migruojantys paukščiai leidžiasi pailsėti, pasimaitinti ar pernakvoti. Žąsys, įvairių rūšių antys, gulbės ir laukiai mėgsta mėgstaKuršių marias, Krokų Lankos ežerą, Kniaupo įlanką, ir Kintų žuvininkystės tvenkinius. Tilvikiniai paukščiai (juodkrūčiai bėgikai, gaidukai, pempės, griciukai) leidžiasi į nuleistus Kintų tvenkinius, Skirvytės ir Krokų Lankos salas, o plėšrieji medžioja deltos pievose ir greta Drevernos esančiuose laukuose, kurių neaplenkia ir žąsys bei žvirbliniai paukščiai – būriai vieversių, žaliukių, dagilių ir šiaurinių kikilių.

Ūsuotoji zylė patinas

Ūsuotoji zylė

PROGRAMA:
 
Pirma diena
7:00 Išvykstame iš Vilniaus (kitus keleivius galime paimti pakeliui į pamarį, jei atvyksite sutartu laiku iki kelio Vilnius-Klaipėda);
9:00 Migruojančių paukščių stebėjimas laukuose prie Raseinių ir žuvininkystės tvenkiniuose;
11:30 Vandens paukščiai prie Drevernos apžvalgos bokšto + pietūs kavinėje (užsisakyti rezervuojant turą);
12:30 Drevernos laukai – žąsys, gulbės, žvirbliniai, plėšrieji, sėjikiniai paukščiai;
13:30-15:00 Miško paukščių stebėjimas ir klausymasis Kintų miške;
15:30 Kintų žuvininkystės tvenkiniai – tilvikiniai, vandens paukščiai ir jūriniai ereliai;
18:30 Atvykimas į viešbutį;
19:00 Vakarienė viešbučio kavinėje (neįtraukta į sąskaita, mokama individualiai).
 
Antra diena
7:30 Pusryčiai (įskaičiuota į kainą);
8:30 Migracijos stebėjimas ir ekskursija Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje;
12:00 Kniaupo įlanka – vandens ir plėšrieji paukščiai;
13:00 Vandens ir plėšrieji paukščiai prie Krokų Lankos + pietūs kavinėje (užsisakyti rezervuojant turą);
14:00 Aukštumalos pelkės pažintinis takas;
16:00 Rusnės sala;
17:30 Senrusnės ežeras ir aplinkinės pievos;
18:30 Vakarienė kavinėje Pagėgiuose (neįtraukta į sąskaitą, renkamasi individualiai).
22:00 Vilnius.

Turas skirtas ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. 14-17 m. amžiaus dalyviai gali keliauti tik su pilnamečio palyda arba pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni.

KAINA:

 • vienam asmeniui vykstant savo transportu ir gyvenant vienviečiame kambaryje – 200 Eur
  (dviviečiame kambaryje – 185 Eur)
 • vykstant mūsų transportu (8 vietų mikroautobusas) + 35 Eur
 • užsisakant pietus (2 dienas) +20 Eur

Į turo kainą įskaičiuota:

Pasirūpinti patiems:

 • Žiūronais (jei neturite, rezervuodami turą galėsite išsinuomoti);
 • Šiltais rūbais (visą laiką leisime gamtoje);
 • Neperšlampamu rūbų sluoksniu;
 • Žygio batais (per dieną nueisime apie 8 km įvariais paviršiais);
 • Papildomais užkandžiais ir gėrimais;
 • Teigiamu nusiteikimu ir pasirengimu įvairioms oro sąlygoms;
 • Klausimais gidui ir gera nuotaika.

Rekomenduojame:

 • Turėti arba išsinuomoti iš mūsų stebėjimo monoklį (+ 30 Eur), nepaisant to, kad jį turės ir gidas. Papildomas monoklis palengvins paukščių stebėjimą ir suteiks dar daugiau įsimintinų akimirkų. 

Turas gali būti atšauktas jei likus savaitei iki turo pradžios susirinks mažiau nei 7 žmonės.

Registracija į turą

 

Atsiliepimai apie turą

D.U.K.

Mūsų turai skirti ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. O 14-17 m. dalyvius privalo lydėti suaugęs žmogus (šeimos narys ar kitas dalyvio artimasis) arba jie gali dalyvauti pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni. Tai vienintelis amžiaus apribojimas.

Visas keliones planuojame taip, kad joms nereikėtų jokio specialaus fizinio pasirengimo, visuose aprašymuose nurodomas turo intensyvumas, o kilus abejonėms visada pakonsultuosime ar turas Jums tinkamas. 

Ne, turuose dalyvauti gali ir visiškai paukščių nepažįstantys žmonės ir tikri profesionalai. Jus lydintis gidas papasakos ir parodys viską taip, kad visiems būtų aišku ir įdomu. Pradedantiesiems toks gamtos pažinimo būdas gali tapti puikia pradžia susipažinti su gamtos pasauliu, nes ne tik aplankysite vertingas teritorijas, bet ir iš arti pamatysite kaip atrodo stebėjimas, kiek kantrybės, laiko, žinių reikia, norint kažką surasti.

Speciali apranga ir avalynė tikrai nebūtina, bet atsižvelgiant į oro sąlygas reikia apsirengti patogiai, kad galėtumėte laisvai judėti, per daug nesušiltumėte ar nesušaltumėte. Keliaujant gamtoje visada gerai apsirengti taip, kad būtų galima lengvai nusirengti, jei būtų šilčiau arba pasiimti papildomų drabužių, jei oras būtų vėsesnis. Svarbu avėti patogius batus, su kuriais nepavargtumėte visą kelionės laiką, labai svarbu, kad lyjant, vaikštant po rasotą žolę ar sniegą batai neperšlaptų, nes sušlapus kojoms būna didžiausias nekomfortas ir galimybė susirgti. Visada pravartu įsidėti apsiaustą ar striukę atsparius lietui ir saugančius nuo vėjo. Net ir ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį, keliaujant į gamtą, visada turėkite pirštines ir kepurę, nes Lietuvoje pasitaiko netikėtumų. 

Mūsų turai skirti dalyviams nuo 14 metų amžiaus. O 14-17 metų dalyvius turuose privalo lydėti suaugęs žmogus.  

Keliaujant kartu su mumis savo automobiliu tikrai nebūtinas didesnis pravažumas. Turų maršrutą dėliojame taip, kad visur galėtumėte saugiai pravažiuoti, jei lankome tokias vietas kur reikalingas ypatingas transportas, tuomet dalį kelio einame pėščiomis arba ieškome alternatyvos ir renkamės kitą stebėjimo vietą. 

Tokiais atvejais taikome šias sąlygas:

 • Atšaukus dalyvavimą likus daugiau nei savaitei iki turo, grąžiname 90 proc. sumos arba 100 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

 • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 4-7 dienos iki turo, grąžiname 70 proc. sumos arba 90 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą. 

 • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 1-3 dienos iki turo, grąžiname 50 proc. sumos arba 70 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

 • Atšaukus dalyvavimą likus mažiau nei 24 val iki turo, pinigų negrąžiname.

Trukmė: 2 dienos

Lygis: Norintiems pažinti

Fizinis sunkumas: Vidutinis

Kaina: 200 Eur

Artimiausi turai: 

2024-10-05

2024-10-12

Išvykimo vieta: Vilnius