Turo data: 2021-10-16

Nemuno deltos regioniniame parke, Kuršių marių pakrantėje esantis Ventės rago pusiasalis plačiai žinomas dėl čia esančios didžiausios pasaulyje paukščių žiedavimo stoties. Stotis įkurta 1929 m., švyturio prižiūrėtojui M. Posingiui pastebėjus šio pusiasalio unikalumą ir svarbą gausiai migruojantiems paukščiams bei pranešus žymiam Lietuvos gamtininkui ir šios ornitologinės stoties įkūrėjui prof. Tadui Ivanauskui.

P1200956

Ventės rago švyturys - Mariaus Karlono nuotrauka

Kiekvienais metais pro Ventės ragą praskrenda milijonai paukščių, o rudeninės migracijos piko metu per vieną dieną suskaičiuojama iki pusės milijono migruojančių sparnuočių. Intensyviausia migracija Ventės rage vyksta rugsėjo mėnesį ir spalio pirmas dvi savaites, tačiau ir spalio antroje pusėje dar regimi gausūs migruojančių paukščių būriai. Spalio vidurys ir antra pusė geriausias laikas ir tolimiems svečiams iš Sibiro, tokiems kaip baltabruvės, nykštukinės pečialindos, tūbuotieji suopiai.  Rekordinėmis dienomis į Ventės rago paukščių gaudykles pakliūva iki 8000 sparnuočių per vieną dieną! Ornitologai skubančius keliauninkus netrukus paženklina lietuviškais žiedais ir paleidžia tęsti savo kelionę į pietus.

NF7A4393

Migracija - Mariaus Karlono nuotrauka

Nors Ventės ragas esti viena geriausių vietų stebėti itin ryškią rudeninę migraciją, tačiau Nemuno deltoje gausu ir kitų vietų, kur migruojantys paukščiai leidžiasi poilsiui, pasimaitinti, ar nakvynei. Vandens paukščiai telkiasi Kuršių mariose, Krokų Lankos ežere, Kniaupo įlankoje, Kintų žuvininkystės tvenkiniuose. Tilvikiniai - Kintų tvenkiniuose, Skirvytės ir Krokų Lankos salose. Plėšrieji medžioja deltos pievose ir greta Drevernos esančiuose laukuose, ten pat leidžiasi ir žąsys.  Žvirbliniai paukščiai pamėgę Drevernos dirbamus laukus.

Jūrinis erelis jaunas

Jūrinis erelis - Mariaus Karlono nuotrauka

Pajusti tikrąjį paukščių migracijos fenomeną, aplankyti aibę skirtingų vietų pamaryje ir pasimėgauti šiuo regionu vienos dienos nepakaktų, todėl į pamarį vyksime dvejoms dienoms. Turo metu grupę lydės profesionalus gamtos gidas – ornitologas, pro kurio akis nepraskrenda nė vienas nepastebėtas ir nepažintas paukštis. Kelionės metu sužinosite gausybę faktų ir įdomių pasakojimų apie paukščius ir jų migraciją, stebėsite įvairiausių rūšių sparnuočius iš arti ir mokinsitės juos pažinti patys.

Ūsuotoji zylė patinas

Ūsuotoji zylė - Mariaus Karlono nuotrauka

Programa:

Pirma diena

7:00 išvykstame iš Vilniaus. (Kitus keleivius galime paimti pakeliui į pamarį, jei atvyksite sutartu laiku iki kelio Vilnius – Klaipėda)

9:00 migruojančių paukščių stebėjimas laukuose prie Raseinių ir žuvininkystės tvenkiniuose.

11:30 Drevernos apžvalgos bokštas – vandens paukščiai.

12:30 Drevernos laukai – žąsys, gulbės, žvirbliniai, plėšrieji, sėjikiniai paukščiai.

13:30-15:00 Piknikas Kintų miške – miško paukščiai (užsisakyti rezervuojant turą).

15:30 Kintų žuvininkystės tvenkiniai – tilvikiniai, vandens paukščiai ir jūriniai ereliai.

18:30 Viešbutis (Mėlynasis Karpis arba Ventainė)

19:00 vakarienė viešbučio kavinėje (neįtraukta į sąskaita, mokama individualiai)

 

Antra diena

7:30 Pusryčiai (įskaičiuota)

8:30 Migracijos stebėjimas ir ekskursija Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje.

12:00 Kniaupo įlanka – vandens ir plėšrieji paukščiai.

13:00 Piknikas prie Krokų lankos ežero – vandens ir plėšrieji paukščiai (užsisakyti rezervuojant turą).

14:00 Aukštumalos pelkės pažintinis takas.

16:00 Rusnės sala.

16:00 Skirvytės sala – tilvikiniai, sėjikiniai ir vandens paukščiai.

17:00 Uostadvario apžvalgos bokštas – vandens ir plėšrieji paukščiai. 

17:30 Grįžinėjam link Vilniaus.

18:30 Sustosime kavinėje Pagėgiuose (neįtraukta į sąskaitą, renkamasi individualiai)

22:00 Vilnius.

 

Kaina - 170 eur (gyvenant vienam vienviečiam kambaryje). Vykstantiems mūsų transportu - 190 eur. Su pietų piknikais - 206 eur. 
Vaikams iki 14 metų vykstantiems su tėvais asmeniniu transportu ir be piknikų, kaina - 50 eur (nuo jų 10 eur keliaus gamtos apsaugai)

Į turo kainą įskaičiuota:

 • Dvi dienos su gamtos gidu;
 • Nakvynė Ventainės arba Mėlynojo Karpio viešbutyje;
 • Pusryčiai antrą rytą;
 • Lankytojų bilietai Ventės rage;
 • Ventės rago ornitologinės stoties vedėjo Vytauto Jusio 30 min. ekskursija;
 • Paukščių stebėjimo monokliai, per kuriuos stebėsime toliau esančius paukščius.

Pasirūpinti patiems:

 • Žiūronais (jei neturite, rezervuodami turą galėsite išsinuomoti);
 • Šiltais rūbais (visą laiką leisime gamtoje);
 • Neperšlampamu rūbų sluoksniu;
 • Žygio batais (per dieną nueisime apie 8 km įvariais paviršiais);
 • Papildomais užkandžiais ir gėrimais;
 • Teigiamu nusiteikimu ir pasirengimu įvairioms oro sąlygoms;
 • Klausimais gidui ir gera nuotaika!
   

Turas gali būti atšauktas jei likus savaitei iki turo pradžios susirinks mažiau nei 5 žmonės.

 

Nuo kiekvieno šio turo dalyvio ORNITOSTOGOS 17 eur skiria gamtos apsaugai. 

Registracija į turą

 

Atsiliepimai apie turą

D.U.K.

Ne, keliauti gali tiek didelis, tiek mažas, tiek jaunas, tiek senas! Mūsų turuose laukiami visi! Keliones planuojame taip, kad joms nereikėtų jokio specialaus fizinio pasirengimo, visuose aprašymuose nurodomas turo intensyvumas, o kilus abejonėms visada pakonsultuosime ar turas Jums tinkamas. 

Ne, turuose dalyvauti gali ir visiškai paukščių nepažįstantys žmonės ir tikri profesionalai. Jus lydintis gidas papasakos ir parodys viską taip, kad visiems būtų aišku ir įdomu. Pradedantiesiems toks gamtos pažinimo būdas gali tapti puikia pradžia susipažinti su gamtos pasauliu, nes ne tik aplankysite vertingas teritorijas, bet ir iš arti pamatysite kaip atrodo stebėjimas, kiek kantrybės, laiko, žinių reikia, norint kažką surasti.

Speciali apranga ir avalynė tikrai nebūtina, bet atsižvelgiant į oro sąlygas reikia apsirengti patogiai, kad galėtumėte laisvai judėti, per daug nesušiltumėte ar nesušaltumėte. Keliaujant gamtoje visada gerai apsirengti taip, kad būtų galima lengvai nusirengti, jei būtų šilčiau arba pasiimti papildomų drabužių, jei oras būtų vėsesnis. Svarbu avėti patogius batus, su kuriais nepavargtumėte visą kelionės laiką, labai svarbu, kad lyjant, vaikštant po rasotą žolę ar sniegą batai neperšlaptų, nes sušlapus kojoms būna didžiausias nekomfortas ir galimybė susirgti. Visada pravartu įsidėti apsiaustą ar striukę atsparius lietui ir saugančius nuo vėjo. Net ir ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį, keliaujant į gamtą, visada turėkite pirštines ir kepurę, nes Lietuvoje pasitaiko netikėtumų. 

Žinoma! Vaikai visada laukiami mūsų turuose, tik įvertinkite ar jie sugebės išlaikyti dėmesį visą dieną, būti ramūs ir tylūs teritorijose, kur stebėsime jautresnius paukščius, mėgautis ne visada iš taip arti matomais gyvūnais ir ar kelionės intensyvumas jiems nebus per didelis. Jei kyla abejonių, visuomet galite pasiteirauti ar Jūsų pasirinktas turas tinkamas vaikams. 

Keliaujant kartu su mumis savo automobiliu tikrai nebūtinas didesnis pravažumas. Turų maršrutą dėliojame taip, kad visur galėtumėte saugiai pravažiuoti, jei lankome tokias vietas kur reikalingas ypatingas transportas, tuomet dalį kelio einame pėščiomis arba ieškome alternatyvos ir renkamės kitą stebėjimo vietą. 

Trukmė: 2 dienos

Lygis: Norintiems pažinti

Fizinis sunkumas: Vidutinis

Kaina: 170 eur

Artimiausias turas: 2021-10-16

Išvykimo vieta: Vilnius