2025 lapkričio 10-22

Tanzanija – nuostabios laukinės gamtos ir kvapą gniaužiančių safarių šalis. Išvertus iš suahelių kalbos, „safaris“ reiškia „kelionė“ ir tikrai nėra geresnės vietos leistis į nuotykių kupiną kelionę nei ši Afrikos rytuose plytinti šalis. Jūsų lauks vienuolikos dienų turas po savanų platybes, vaizdingas kalnų papėdes, įspūdingų kraterių prieigas ir smaragdinių ežerų pakrantes.

Saulėlydis savanoje – George Erwin Turner

Saulėlydis savanoje (George Erwin Turner nuotrauka)

Serengečio parke stebėsite dramblius, žirafas, liūtus, gepardus, leopardus, zebrus, antilopes, gazeles, egzotiškus paukščius, kurių parke aptinkama net iki 700 skirtingų rūšių. Leisitės į ekspediciją kanojomis po vulkano krateryje susiformavusį Dulučio ežerą. Plauksite laivu ir kanojomis po Viktorijos ežero kanalus. Keliausite prie egzotika alsuojančio Ngorongoro kraterio prieigų. Aplankysite Tarangiro parką, garsėjantį didelėmis afrikinių dramblių kaimenėmis ir milžiniškais baobabais.
 
Ir tai tik maža dalis nuotykių, kurie lauks nepakartojamų vaizdų, garsų ir kvapų šalyje. 

Serengečio parke – Eric Isselée

Afrikiniai drambliai (Eric Isselée nuotrauka)

Maršrutas:

1 diena: Vilnius – Kilimandžaras
2 diena: Arušos nacionalinis parkas
3 diena: Duluti kraterio ežeras (plaukimas kanojomis)
4 diena: Manjaros ežero nacionalinis parkas
5 diena: Ngorongoro kraterio prieigos (žygis kraterio pakraščiu) – Serengečio parkas
6 diena: Serengečio nacionalinis parkas – Viktorijos ežeras – pasiplaukiojimas laivu
7–8 dienos: Ekspedicija po Serengečio parką
9–10 dienos: Tarangiro nacionalinis parkas
11 diena: Tarangiro nacionalinis parkas – išvykimas į oro uostą
12 diena: Kilimandžaras – Vilnius

1 diena: Vilnius – Kilimandžaras

Lėktuvas nusileis Kilimandžaro oro uoste. Iškart po skrydžio sėsime į privačius džipus ir pajudėsime į viešbutį African View Lodge, įsikūrusį apie 75 kilometrus nuo Kilimandžaro kalno, pačioje kito kalno – Meru – papėdėje. Šis kūgio formos, pakankamai simetriškas, stačios viršūnės kalnas iš tikrųjų yra stratovulkanas. Jo aukštis siekia beveik penkis kilometrus. Tai antras pagal aukštį Tanzanijos ir penktas pagal aukštį Afrikos kalnas.

Meru kalnas – ihor bondarenko

Meru kalnas (Ihor Bondarenko nuotrauka)

Įsikūrę vaizdingoje vietoje pailsėsime ir ryte po pusryčių pradėsime afrikietišką ekspediciją. Pirmasis taškas bus Meru kalno šlaituose plytinčios arabikos kavos plantacijos. Ši kava – viena geriausių Rytų Afrikoje ir vienas pagrindinių Tanzanijos eksporto produktų. Net 95 proc. šios kavos pupelių užauginamos smulkiuose vietiniuose ūkiuose. Juos ir apžiūrėsime.

Žygiuosime Usa upės šaltinių miško takeliais apie 2-3 kilometrus. Per šį „kavos pasivaikščiojimą“, kurio metu lydės vietinis gidas, išvysite kasdienį Meru ūkininkų gyvenimą, išgirsite daug įdomių faktų apie kavos auginimą, derlių ir perdirbimą.

sidabraskruostis ragasnapis – mariusltu nuotrauka

Sidabraskruostis ragasnapis (mariusltu nuotrauka)

Šiose apylinkėse galima sutikti įspūdingų paukščių – triukšmingus sidabraskruosčius ragasnapius (Bycanistes brevis), karūnuotuosius ragasnapius (Lophoceros alboterminatus), afrikines rojines musinukes (Terpsiphone viridis), margąsias munijas (Spermestes bicolor), sodinius bulbiulius (Pycnonotus barbatus), įvairių rūšių nektarinukes. 

 afrikine rojine musinuke – phototrip.cz

Afrikinė rojinė musinukė (phototrip.cz nuotrauka)

Viešbučio apylinkėse plytinčius miškus pamėgusios ir beždžionės. Jei pasiseks, sutiksime vainikuotąsias markatas (Cercopithecus mitis), ir tikrai išvysime kolobusų genties bedžiones – rytinės gverecas (Colobus guereza). Šių beždžionių kailis juodas, išskyrus veido kraštus, ilgus karčius, einančius kūno šonais ir pasturgaliu, bei uodegos galą. Visos šios dalys – vaiskiai baltos spalvos.

Šios beždžionės neturi nykščio, ką nurodo ir jų pavadinimas – „colobus“ reiškia „nukirstas“. Jos gyvena aukštai medžiuose, kur minta lapais, ir retai nusileidžia ant žemės, nes be nykščio joms sunku kažką nuo žemės paimti.

abisinines gverecos  – Nick Fox

Rytinės gverecos (Nick Fox nuotrauka)

Po kava kvepiančio žygio pajudėsime per Didįjį Lūžių slėnį didžiausią Žemėje riftinį slėnį. Vyksime į Karatu rajoną Arušos nacionaliniame parke. Šis slėnis – ilgiausias riftinio tipo slėnis Žemėje. Jo ilgis siekia iki 8700 kilometrų ir driekiasi nuo Sirijos Artimiuosiuose Rytuose iki pat Mozambiko Rytų Afrikoje. Kaip ir visi tektoninių plokščių pakraščiai, slėnis pasižymi seisminiu aktyvumu. Jame iškilo didžiausias Afrikos kalnas Kilimandžaras, jam priklauso ir Meru kalnas, kurį jau būsime aplankę ryte.
 
Pasiekę Arušos nacionalinį parką, nakvosime African View Lodge arba panašiame viešbutyje.

2 diena: Arušos nacionalinis parkas

Antrąją turo dieną lauks ekspediciją po Arušos nacionalinį parką. Jis išsidėstęs tarp trijų nuostabių vietovių – Meru kalno, Momelos ežero ir Ngorongoro kraterio. Saulėtomis dienomis, kai dangaus nedengia debesys, tolumoje galima pamatyti ir snieguotą Kilimandžaro kalno kepurę.

Narusos nacionalinis parkas - Dietmar

Vakaras Arušos nacionaliniame parke ir Kilimandžaras tolumoje (Dietmar nuotrauka)

Tanzanijos masteliais tai vienas mažesnių parkų, užima 552 kvadratinius kilometrus, bet jo biologinė įvairovė stulbina. Nuo ežerų iki kalnų, nuo vulkanų iki krioklių, nuo pelkių iki tropinių miškų – skirtingose buveinėse gyvena daugiau nei 400 skirtingų rūšių paukščių, klajoja drambliai, žirafos, zebrai ir antilopės, šlapynėse ilsisi hipopotamai, buivolai, vandeniniai ožiai ir karpočiai, o medžiuose karstosi įvairių rūšių beždžionės – kolobusai, babuinai, markatos.

Zirafa ir zebrai Arusha Park (Adam nuotrauka)

Arušos nacionaliniame parke (Adam nuotrauka)

Šią dieną keliausime aplink Momelos ežerą, kurį sudaro septyni seklūs ežerai. Šių ežerų kilmė – vulkaninė, o jų vanduo – šarminis. Dėl šios priežasties žvėrys čia nesirenka atsigaivinti, bet pakrantėse galima stebėti klajojančias kaimenes, o šlapynėse pamatyti rožinėmis plunksnomis pasidabinusius didžiuosius flamingus (Phoenicopterus roseu) ir mažuosius flamingus (Phoeniconaias minor), sidabraskruosčius ragasnapius ir dūdinius ragasnapius (Ceratogymna bucinator). Tai įspūdingi paukščiai, išsiskiriantys dideliais, storais antsnapiais.

Pasigrožėję ežerais, susipažinę su turtinga ekosistema, apžvelgę aplinkines savanas, miškus ir kraterius, patrauksime ilsėtis į viešbutį – African View Lodge arba panašų.

Didieji flamingai Aggi Schmid

Mažieji flamingai Arušos parke (Aggi Schmid nuotrauka)

3 diena: Duluti kraterio ežeras ir plaukimas kanojomis

Pažadinti rytinių gamtos garsų, trečiąją turo dieną leisimės prie idiliška atmosfera alsuojančio Duluti ežero. Tai vulkano krateryje susiformavęs ežeras, kurio gyvybę palaiko požeminiai vandenys ir drėgnuoju sezonu iškritę krituliai. Dažnai Dulutis vadinamas paukščių ir roplių rojumi. Čia sutinkama beveik 130 skirtingų vandens paukščių rūšių bei įvairių rūšių gyvačių ir driežų, pavyzdžiui, salotinės spalvos siauragalvių mambų (Dendroaspis angusticeps) ir varanų.

Dulutis - storyteller nuotrauka

Duluti ežeras (storyteller nuotrauka)

Tačiau pagrindinis mūsų tikslas bus paukščiai. Jų ieškosime leisdamiesi į kelionę kanojomis. Lėtai irdamiesi dairysimės pakrantėse tupinčių spalvingų tulžių, kormoranų, žuvininkų, garnių ir virš ežero medžiojančių sniego baltumo galvomis pasipuošusių afrikinių jūrinių erelių (Icthyophaga vocifer).

African fish eagle – Sean Nel

Afrikinis jūrinis erelis (Sean Nel nuotrauka)

Grįžę po pasiplaukiojimo popiet trauksime į Isoitok stovyklą, įsikūrusią ant Didžiojo Lūžių slėnio kalvos. Čia mūsų lauks žygis su vietiniu masajų genties gidu. Jis pakvies į vietinių augalų karalystę. Susipažinsite su skirtingų rūšių medžiais, krūmais, žolėmis ir gėlėmis, sužinosite, kokius augalus masajai naudoja tradicinėje medicinoje, iš kokių gamina maistą ir kokius pritaiko kasdieniuose darbuose.

Fiserio agaporniai – Eckhard

Fišerio agaporniai (Eckhard nuotrauka)

Stovykloje pro akis nepraleisime ir egzotiškai atrodančių bei skambiais vardais vadinamų paukščių. Ieškosime baltabruvių medšarkinių plepių (Pteruthius flaviscapis), plikaskruosčių bananpaukščių (Crinifer personatus), plikaakių strazdų (Turdus nudigenis), akiniuotųjų strazdų (Turdus tephronotus), gelsvapilvių alofoiksų (Alophoixus phaeocephalus), Fišerio agapornių (Agapornis fischeri), baltakuodžių šalminių medšarkių (Prionops plumatus), plikagurklių varpininkų (Procnias nudicollis).

Danita Delimont

Rusvapilvis blizgusis varnėnas (Danita Delimont nuotrauka)

4 diena: Manjaros ežero nacionalinis parkas

Šią dieną lauks pažintis su Manjaros ežero nacionaliniu parku ir jo plėšriaisiais paukščiais. Ežero pavadinimas kilo iš masajų kalbos žodžio „emanyara“, kuris apibūdina karpažolių šeimos augalus, gyvatvorėmis suaugusius aplink vietinių gyventojų sodybas. Masajai šį pavadinimą naudoja ne tik ežerui, bet ir visam ežero kranto regionui apibūdinti.

Didžiojo Lūžių slėnio atodangoje išsidėstęs parkas yra namai šimtams žvėrių ir paukščių rūšių. Drėgnuoju sezonu Manjaros ežeras išvinsta, užimdamas net du trečdalius viso parko ploto, o prasidėjus sausajam sezonui, nusenka ir atrodo, kad čia jo niekada ir nebuvo.

Manjaros ezeras – Simon Dannhauer

Manjaros ežero apylinkės (Simon Dannhauer nuotrauka)

Keliaudami Manjaros apylinkėmis grožėsimės didingais plėšriaisiais paukščiais. Skaičiuojama, kad aplink ežerą gyvena net 44 skirtingos lenktanagių rūšys. Dairysimės karingųjų erelių (Polemaetus bellicosus), juodųjų erelių (Aquila verreauxii), palminių grifų (Gypohierax angolensis).

Apžiūrėsime didingas uolas, ant kurių mėgsta ilsėtis liūtai. Žalias miško oazes, kur maisto ieško drambliai, žirafos, babuinai. Sraunius upelius, kurių tėkmėse gaivinasi hipopotamai ir buivolai. Ežero seklumas, kur būna apstu besimaitinančių flamingų.

Karingsis erelis  – Nick Dale

Karingasis erelis (Nick Dale nuotrauka)

5 diena: Ngorongoro kraterio prieigos – Serengečio parkas

Ngorongoro krateris susiformavo maždaug prieš tris milijonus metų. Prieš tai jo vietoje stovėjo didelis ugnikalnis, kuris sprogus magmai įgriuvo ir jo vietoje atsivėrė didžiulė dauba. Dabar šis krateris – ne tik didžiausias Afrikos žemyne, bet ir visame pasaulyje. Jo plotas – 260 kvadratinių kilometrų, o skersmuo siekia net 20 kilometrų. Vietiniai šią vietą vadina „Afrikos rojumi“, nors pavadinimas reiškia tiesiog „didelė duobė“.

Penktąją dieną šią „didelę duobę“ apžiūrėsime žygiuodami kraterio pakraščiu. Keliausime vietinių masajų auginamų galvijų ir laukinių žvėrių išmintais takais ir nuo kraterio viršūnės su žiūronais stebėsime, kaip kraterio dauboje klajoja drambliai, žirafos, raganosiai ir kiti žvėrys.

Ngorongoro krateris – Jesse nuotrauka

Ngorongoro krateris (jesse nuotrauka)

Po žygio keliausime į pagrindinę kitos dienos lokaciją – Serengečio parką, įspūdingą gyvūnų karalystę. Kelias vingiuos per kalnų miškus, ugnikalnių papėdes, akacijų giraites, kol įriedėsime į bekraštes savanų platybes.

Kiek akys mato, Serengečio parke atsiveria lygumos, tik su kur ne kur kyšo kopjės.  Kas yra kopjės? Tai senovinių akmenų sankaupos, iškilusios virš naujesnio dirvožemio. Mokslininkai teigia, kad kopjės susidarė seniausiu Žemės formavimosi etapu – vadinamuoju prekambru. Prieš milijonus metų iš plutos išsiliejo daug magmos, ši nusėdo, atvėso ir sudarė milžiniškus granito ir gneiso sluoksnius. Laikui bėgant minkštesni paviršiai per erozijos procesą nunyko ir atvėrė granitines formas. Būtent jos ir vadinamos kopjėmis.

Kopjes – Danita Delimont

Žvėrių kaimenės kopjės fone (Danita Delimont nuotrauka)

Šiandien šios unikalios akmeninės struktūros ne tik puošia kraštovaizdį, bet ir teikia daug svarbių buveinių daugeliui rūšių. Ant kopjių mėgsta ilsėtis plėšrieji žvėrys, plyšiuose slepiasi įvairūs graužikai, gyvatės, ropliai, vabalai ir vabzdžiai. Tai neatsiejama savanų dalis.
 
Po pirmosios pažinties su Serengečiu, vyksime į pačiame parke įsikūrusią nakvynės vietą – Serengeti View Camp arba panašią, kad nuo ankstaus ryto pradėtume garsiausio Tanzanijos nacionalinio parko tyrinėjimus.

Dennis Donohue

Liūtas ant kopjės (Danita Delimont nuotrauka)

6 diena: Safaris po Serengetį – Viktorijos ežeras

Serengetis – lyg burtažodis visiems laukinės gamtos entuziastams. Tikras safarių rojus. Parko pavadinimas kilo iš masajų kalbos žodžio „serengeti“, kuris reiškia ne ką kita, o „bekraštes platybes“. Griežtai saugoma teritorija apima daugiau nei 14 000 kvadratinių kilometrų ir teikia prieglobstį didelėms ir įvairioms laukinių augalų ir gyvūnų populiacijoms.

Labiausiai šis parkas garsėja dėl masinių kasmetinių migracijų, kurių metu milijonai laukinių gyvūnų vieno ciklo metu nukeliauja daugiau nei 800 kilometrų. Antilopės gnu, zebrai, gazelės juda nenutrūkstama grandine, o jiems iš paskos seka būriai plėšrūnų – liūtai, gepardai, hienos. Įspūdingas reginys.

Marc Stephan

Hienos (Marc Stephan nuotrauka)

Keliaudami džipais per savaną stebėsime žvėris ir daugybę paukščių rūšių, o popiet pasieksime didžiausio Afrikos ežero – Viktorijos – krantus. Čia jūsų lauks turas laivu. Stebėsite vandens paukščius, kurie būriuojasi pakrantėje ir nendrėmis apaugusių kanalų užutekiuose.

Po pasiplaukiojimo laivu keliausime į nakvynės vietą – Little Okavango stovyklą.

7-8 dienos: Ekspedicija po Serengečio parką

Septintosios dienos rytą spėsime pasiplaukioti laivu po Viktorijos ežerą, o vėliau grįšime į Serengečio nacionalinį parką, kur toliau tyrinėsime savaną. Mūsų tikslas bus dar geriau susipažinti su antilopėmis gnu, zebrais ir vikriomis Tomsono gazelėmis. Šie žolėdžiai niekieno nevaržomi klajoja po savaną, o juos akylai stebi plėšrūnai. Jei pasiseks, pamatysime greičiausius sausumo gyvūnus gepardus, tingiai medžiuose besiilsinčius leopardus, Afrikos žvėrių karaliais vadinamus liūtus ir gudriąsias hienas, kurios niekada nepraleidžia progos nugvelbti kąsnio iš grobį sumedžiojusių stipresniųjų.

Serengecio parkas – Nick Dale

Leopardas (Nick Dale nuotrauka)

Riedėdami savanos keliais stebėsime dramblius, žirafas, buivolus ir stručius, o šlapesnėse vietose pasidairysime hipopotamų ir krokodilų. Pastarieji tik ir laukia, kol kokia nors gazelė neatsargiai priartės prie vandens telkinio...
 
Serengečio tyrinėjimams ir pažinčiai su turtinga biologine įvairove paskirsime ir aštuntąją dieną.  Abi dienas nakvoti grįšime į Serengečio nakvynės stovyklą (Serengeti View Camp).

dat1976

Hipopotamai (dat1976 nuotrauka)

9-10 dienos: Tarangire nacionalinis parkas

Devintąją dieną leisimės į šiaurinėje Tanzanijos dalyje besidriekiantį Tarangiro parką ir ten praleisime dvi dienas. Skaičiuojama, kad šiame parke gyvena viena didžiausių Afrikinių dramblių populiacijų. Bandos gali sudaryti net iki 300 individų. Tuo pačiu tai vieta, kur vis dar sutinkami reti juodieji raganosiai (Diceros bicornis), ir auga didžiuliai baobabai – išskirtiniai šio parko augalijos elementai.

baobabai – kovgabor79

Baobabai Tarangire parke (kovgabor79 nuotrauka)

Pavadinimą parkui davė per jo teritoriją vingiuojanti Tarangire upė. Tai – pagrindinis šio parko gyvybingos ekosistemos garantas. Kiekvienais metais, kai stoja sausasis sezonas, prie upės vandenų ima rinktis dideli būriai įvairių gyvūnų. Čia galima išvysti impalas, kanas (Taurotragus oryx), paprastąsias redunkas (Redunca redunca), kongonius (Alcelaphus buselaphus), didžiąsias kudu (Tragelaphus strepsiceros) ir mažąsias kudu (Tragelaphus imberbis) antilopes, žirafines gazeles (Litocranius walleri), oriksus, buivolus, žirafas.

mazosios kudu antilopes – selim

Mažosios kudu antilopės (selim nuotrauka)

Paukščių įvairovė stulbinanti. Parke sutinkamos net 545 skirtingos rūšys. Vienos įdomiausių – raudongalvis trachifonas (Trachyphonus erythrocephalus), afrikinis mažasis sakalas (Polihierax semitorquatus), Pietų Afrikos ragasnapis (Bucorvus leadbeateri), pilkasis blizgusis varnėnas (Lamprotornis unicolor), pietinė baltakepurė medšarkė (Eurocephalus anguitimens).

Po gausybės įspūdžių abu vakarus grįšime nakvoti į stovyklą, įsikūrusią prie Tarangiro upės krantų.

Pietu Afrikos ragasnapis  – henk bogaard

Pietų Afrikos ragasnapis (Henk Bogaard nuotrauka)

11 diena: Tarangire nacionalinis parkas – išvykimas į African View Lodge

Šią dieną dar spėsime pasimėgauti Tarangiro nacionalinio parko gamtos stebuklais. Ankstyvą rytą pajūdėsime į apylinkes pasigrožėti kylančios saulės šviesoje besiganančiais drambliais, tingiai gulinėjančiais liūtais, akacijų krūmus skabančiomis žirafomis, įvairių rūšių gazelėmis ir antilopėmis bei pasiklausyti begalės paukščių choro, sveikinančio dar vieną dieną savanoje.
 
Popiet paliksime stovyklą ir keliausime į African View Lodge viešbutį, kur galėsite atsigaivinti po dušu ir atsipalaiduoti. Jei turėsime laiko iki skrydžio, pavakarieniausime, o tada keliausime į Kilimandžaro oro uostą.

12 diena: Kilimandžaras – Vilnius

Atsisveikinę su kerinčia Tanzanija, pakilsime skrydžiui namo.

Tarangire – Nadine Wagner

Saulėtekis Tarangire parke (Nadine Wagner nuotrauka)

Kaina: 4550 Eur asmeniui + skrydžių bilietai

Į turo kainą įskaičiuota:

  • lydintis gamtos gidas iš Lietuvos;
  • patyręs vietinis safarių gidas-vairuotojas, kalbantis anglų kalba;
  • transportas (safarių 4x4 džipai, su pakeliamu stogu, garantuojama vieta prie lango kiekvienam keleiviui);
  • nakvynė viešbučiuose, lodžijose ar palapinių stovyklose (asmeniui dviviečiame kambaryje);
  • maitinimas visomis kelionės dienomis: pusryčiai, pietūs ir vakarienė;
  • po 1,5 geriamo vandens buteliuose kasdien kiekvienam dalyviui safarių metu;
  • nacionalinių parkų lankytojų bilietai;
  • pasivaikščiojimas su gidu kavos plantacijoje ir Usa upės miške, pasakojimas apie kavos auginimą;
  • žygis pėsčiomis Arušos nacionaliniame parke su gidu-reindžeriu;
  • žygis pėsčiomis Ngorongoro kraterio kraštu su gidu-reindžeriu;
  • plaukimas laivu Viktorijos ežere;
  • plaukimas kanojomis Duluti ir Viktorijos ežeruose;
  • paukščių sąrašas, kuriame žymėsime turo metu užfiksuotas rūšis.

Į turo kainą neįskaičiuota:

  • skrydžių bilietai: Vilnius – Kilimandžaras (Tanzanija) – Vilnius;
  • paraiška internetu Tanzanijos vizai užsakyti (užsakyti ne vėliau kaip 1 mėn prieš kelionę) – apie 50 EUR;
  • sveikatos ir kelionės draudimas;
  • priemoka už vienvietį kambarį (405 EUR);
  • žygis pėsčiomis su gidu Tarangire nacionaliniame parke (apie 50 EUR asmeniui)
  • naktinis safaris Tarangire nacionaliniame parke (apie 100 EUR asmeniui)
  • arbatpinigiai gidams, jei norėsite jiems atsidėkoti (rekomenduojama 30-40 EUR nuo žmogaus);
  • papildomas geriamas vanduo ir papildomi užkandžiai kelionės metu;
  • skiepai (atvykstant iš Europos į Tanzaniją nėra privalomų skiepų, daugiau informacijos https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/afrika/)
  • asmeninės išlaidos (maistui, gėrimams, suvenyrams ir kt.);
  • optika, foto įranga, paukščių pažinimo vadovai

Registracija, mokėjimo sąlygos ir skrydžių bilietai:

  • Norinčius užsiregistruoti į turą kviečiame užpildyti žemiau esančią registracijos formą;
  • Mokėjimo sąlygos: 
  1. registracijos mokestis: 200 EUR už asmenį (įskaičiuotas į turo kainą, negrąžinamas); užsiregistravę, el. paštu gausite išankstinę sąskaitą    registracija bus patvirtinta tik sumokėjus registracijos mokestį;
  2. avansinis mokėjimas: 50 proc. visos turo kainos sumokama iki 2025 m. balandžio 30 d. (registracijos mokestis įskaičiuojamas į šį mokėjimą);
  3. likusi suma: likę 50 proc. visos turo kainos sumokama iki 2025 m. rugpjūčio 30 d.

Skrydžių bilietai:

  1. skrydžių bilietus pirksime tik tuomet, kai į kelionę užsiregistruos minimalus dalyvių skaičius ir išvykimas bus garantuotas;
  2. skrydžių bilietus padėsime įsigyti, jums tereikės pateikti savo duomenis mūsų partneriams, kurie suras patrauklų skrydžių bilietų pasiūlymą, rezervuos bilietus ir išrašys sąskaitas visiems keliautojams. 

Svarbu žinoti:

  • minimalus keliaujančiųjų skaičius – 10 asmenų;
  • turas skirtas ne jaunesniems nei 16 metų amžiaus dalyviams; 16-18 metų amžiaus dalyviai gali keliauti tik su pilnamečio palyda;
  • turas gali būti atšauktas, jei iki 2025 m. balandžio 30 d. užsiregistruos mažesnis nei minimalus keliaujančiųjų skaičius;
  • ne vėliau kaip 1 mėn prieš kelionę užsisakyti internetu Tanzanijos vizą – kaina apie 50 EUR
  • safario džipai atvirais stogais, be oro kondicionierių;
  • safario metu keliausime ilgesnius atstumus duobėtais, neasfaltuotais keliais, kur galime tikėtis daug smėlio dulkių;
  • į Tanzaniją draudžiama įvežti plastikinius maišelius; išimtis taikoma Ziploc maišeliams, skirtiems skysčių gabenimui skrydžio metu.
  • programa gali būti keičiama dėl valdžios institucijų apribojimų, nepalankių oro sąlygų arba kitų nuo mūsų nepriklausančių aplinkybių;
  • prašome naudoti kelioninius krepšius jūsų bagažui, o ne lagaminus; juos bus daug lengviau sukrauti bekelės visureigiuose (džipuose).
  • būtinas vidutinis fizinis pasirengimas – planuojami pasivaikščiojimai pėsčiomis nuo 2 iki 4 valandų per dieną;
  • Tanzanijos valiuta – Tanzanijos šilingas (TZS), 1 EUR = ~3050 TZ.

Ką būtina turėti:

  • asmens dokumentą (pasą arba LR asmens tapatybės kortelę, kurie turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn. po turo);
  • skrydžių bilietus;
  • bent minimalų kelionės ir sveikatos draudimą (nelaimingų atsitikimų draudimą);
  • patogius žygio batus bei lengvus sandalus ar kito tipo batus;
  •  aprangą (įskaitant galvos apdangalus) karštiems ir vėsesniems orams; lengvi, ilgomis rankovėmis drabužiai; vakarui/nakčiai šiltesni drabužiai, vėjo neperpučiamas apsiaustas;
  • lengvą lietaus apsiaustą;
  • apsaugas nuo saulės (kepurė, kremas ir akiniai nuo saulės);
  • nedidelę kuprinę dienos žygiams;
  • gertuvę vandeniui;
  • trijų kontaktų adapterį (britiškų lizdų);
  • prožektorius arba galvos prožektorius su atsargine baterija;
  • repelentas nuo vabzdžių;
  • ausų kamštukus jautriai miegantiems žmonėms dėl naktinių garsų; nakvosime nacionaliniuose parkuose, kur aplink gyvena laukiniai žvėrys;
  • žiūronus (jei neturite, galime išnuomoti);
  • būtinus medikamentus ir higienos reikmenis.

Ką rekomenduojame turėti:

  • fotoaparatą;
  • paukščių pažinimo vadovą „The Birds of East Africa: Kenya, Tanzania, Uganda, Rwanda, Burundi“, Terry Stevenson & John Fanshawe,
  • žvėrių pažinimo vadovą „The Kingdon Field Pocket Guide to African Mammals“, Jonathan Kingdon 

Registracija į turą

(pvz.: mitybos, apgyvendinimo ypatumai ir pan.)

Atsiliepimai apie turą

D.U.K.

Mūsų turai skirti ne jaunesniems nei 14 m. amžiaus dalyviams. O 14-17 m. dalyvius privalo lydėti suaugęs žmogus (šeimos narys ar kitas dalyvio artimasis) arba jie gali dalyvauti pateikę raštišką tėvų / globėjų sutikimą, kad gali keliauti vieni. Tai vienintelis amžiaus apribojimas.

Visas keliones planuojame taip, kad joms nereikėtų jokio specialaus fizinio pasirengimo, visuose aprašymuose nurodomas turo intensyvumas, o kilus abejonėms visada pakonsultuosime ar turas Jums tinkamas. 

Ne, turuose dalyvauti gali ir visiškai paukščių nepažįstantys žmonės ir tikri profesionalai. Jus lydintis gidas papasakos ir parodys viską taip, kad visiems būtų aišku ir įdomu. Pradedantiesiems toks gamtos pažinimo būdas gali tapti puikia pradžia susipažinti su gamtos pasauliu, nes ne tik aplankysite vertingas teritorijas, bet ir iš arti pamatysite kaip atrodo stebėjimas, kiek kantrybės, laiko, žinių reikia, norint kažką surasti.

Speciali apranga ir avalynė tikrai nebūtina, bet atsižvelgiant į oro sąlygas reikia apsirengti patogiai, kad galėtumėte laisvai judėti, per daug nesušiltumėte ar nesušaltumėte. Keliaujant gamtoje visada gerai apsirengti taip, kad būtų galima lengvai nusirengti, jei būtų šilčiau arba pasiimti papildomų drabužių, jei oras būtų vėsesnis. Svarbu avėti patogius batus, su kuriais nepavargtumėte visą kelionės laiką, labai svarbu, kad lyjant, vaikštant po rasotą žolę ar sniegą batai neperšlaptų, nes sušlapus kojoms būna didžiausias nekomfortas ir galimybė susirgti. Visada pravartu įsidėti apsiaustą ar striukę atsparius lietui ir saugančius nuo vėjo. Net ir ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį, keliaujant į gamtą, visada turėkite pirštines ir kepurę, nes Lietuvoje pasitaiko netikėtumų. 

Mūsų turai skirti dalyviams nuo 14 metų amžiaus. O 14-17 metų dalyvius turuose privalo lydėti suaugęs žmogus.  

Keliaujant kartu su mumis savo automobiliu tikrai nebūtinas didesnis pravažumas. Turų maršrutą dėliojame taip, kad visur galėtumėte saugiai pravažiuoti, jei lankome tokias vietas kur reikalingas ypatingas transportas, tuomet dalį kelio einame pėščiomis arba ieškome alternatyvos ir renkamės kitą stebėjimo vietą. 

Tokiais atvejais taikome šias sąlygas:

  • Atšaukus dalyvavimą likus daugiau nei savaitei iki turo, grąžiname 90 proc. sumos arba 100 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

  • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 4-7 dienos iki turo, grąžiname 70 proc. sumos arba 90 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą. 

  • Atšaukus dalyvavimą kuomet lieka 1-3 dienos iki turo, grąžiname 50 proc. sumos arba 70 proc. sumos galime perkelti į bet kurį kitą turą.

  • Atšaukus dalyvavimą likus mažiau nei 24 val iki turo, pinigų negrąžiname.

pranaitis

Arūnas Pranaitis 

 + vietinis gidas

Trukmė: 12 dienų

Lygis: Norintiems atrasti

Fizinis sunkumas: 40

Kaina: 4550 EUR