Transtira

„Transtira“ yra viena didžiausių ir labiausiai patyrusių transporto ir logistikos paslaugas teikiančių privataus kapitalo įmonių Baltijos šalyse, o kartu – socialiai atsakingas verslas. Kartu su trisdešimt metų sėkmingai veikiančios įmonės komanda vykdome gamtosauginius projektus, dedikuotus Lietuvoje retų paukščių tyrimams ir apsaugai.

2022 m. vasarą „Transtira“ finansavo į Lietuvos raudonają knygą įrašyto erelio žuvininko pažymėjimą specialiu GPS siųstuvu, o nuo 2023 m. finansuoja techninę įrangą, reikalingą mūsų kitai gamtosauginei inciatyvai – tiesioginėms transliacijoms iš Lietuvoje retų paukščių lizdų. Pirmaisiais metais su įmonės pagalba galėjome stebėti ir rinkti medžiagą iš erelių žuvininkų ir laplandinių pelėdų lizdų, o nuo 2024 m. kameras įrengėme dar prie kitų trijų paukščių lizdų – juodojo gandro, gyvatėdžio ir jūrinio erelio. 
 
Daugiau informacijos apie GPS siųstuvu pažymėtą žuvininkę rasite čia.
 
Tiesioginę transliaciją iš žuvininkų lizdo galite stebėti tituliniame mūsų tituliniame puslapyje.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus – vienas seniausių Lietuvoje ir vienintelis zoologijos muziejus Baltijos šalyse. Muziejaus ekspozicijoje, kuri išdėstyta per 3 aukštus, 6 sales ir 96 stendus, pagal mokslinę sistematiką pristatomi įvairūs organizmai. Nuo primityviausių iki sudėtingiausių. Nuo gyvenančių Lietuvoje iki sutinkamų visame pasaulyje. Iš viso – daugiau nei 14 000 eksponatų.
 
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus neturi mokslinio tyrimo institucijos statuso, tačiau čia dirbantys zoologai, siekdami kelti kvalifikaciją, plačiau pritaikyti turimas žinias ir panaudoti rinkiniuose sukauptus duomenis, dalyvauja bendrose su kitomis mokslo įstaigomis gamtotyros ir gamtosaugos projektuose arba savarankiškai vykdo mokslines programas. Viena tokių programų – Lietuvoje retų paukščių tyrimai. Nuo 2024 m. pavasario su muziejumi pradėjome vykdyti tiesiogines transliacijas iš jūrinio erelio ir juodojo gandro lizdų, kuriuos muziejaus mokslininkai stebi jau ne vienerius metus. 

Mėlynasis karpis

Šilutės rajone, Kintuose, ant Minijos upės kranto įsikūręs turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis“ – viena įstabiausių pamario vietų poilsiui ir nakvynei, o dėl šalia esančių žuvininkystės tvenkinių – ir viena žinomiausių paukščių stebėjimo lokacijų visame Nemuno deltos regioniniame parke.
 
Draugystė su šio komplekso komanda prasidėjo prieš daugiau nei 10 metų. Keliaudami po deltą kone kiekvieno turo metu lankomės Kintų žuvininkystės ūkio tvenkiniuose, kur ne tik stebime paukščius, bet restorane po įspūdžių kupinos dienos mėgaujamės pamario krašto patiekalais.
 
„Mėlynojo karpio“ turizmo kompleksą supa net 600 ha tvenkinių teritorija. Geografinė lokacija ant paties intensyviausio paukščių migracijos kelio šalyje šiuos tvenkinius pavertė unikaliu paukščių rojumi kone ištisus metus. UAB „Kintai“ šeimininkai, kuriems ir priklauso turizmo kompleksas, suprato savo ūkio lokacijos išskirtinę svarbą ir nedvejodami rado tvaraus sugyvenimo su paukščiais būdą. Ši bendrovė tapo pirmuoju Lietuvoje žuvininkystės ūkiu, suteikusiu teisėtą galimybę ištisus metus tvenkinių teritorijoje lankytis paukščių stebėtojams.