Transtira

„Transtira“ yra viena didžiausių ir labiausiai patyrusių transporto ir logistikos paslaugas teikiančių privataus kapitalo įmonių Baltijos šalyse, o kartu – socialiai atsakingas verslas. Kartu su trisdešimt metų sėkmingai veikiančios įmonės komanda vykdome gamtosauginius projektus, dedikuotus Lietuvoje retų paukščių tyrimams ir apsaugai.
 
2022 m. vasarą „Transtira“ finansavo į Lietuvos raudonają knygą įrašyto erelio žuvininko pažymėjimą specialiu GPS siųstuvu, o 2023 m. pavasarį šalia lizdo, kuriame ne vienerius metus peri siųstuvu pažymėta žuvininkė ir jos patinėlis, iškelta filmavimo kamera. Nuo pavasario iki rudens tiesioginės transliacijos metu galima iš arti stebėti šių paukščių gyvenimą.
 
Daugiau informacijos apie GPS siųstuvu pažymėtą žuvininkę rasite čia.
 
Tiesioginę transliaciją iš žuvininkų lizdo galite stebėti tituliniame mūsų tituliniame puslapyje.

Mėlynasis karpis

Šilutės rajone, Kintuose, ant Minijos upės kranto įsikūręs turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis“ – viena įstabiausių pamario vietų poilsiui ir nakvynei, o dėl šalia esančių žuvininkystės tvenkinių – ir viena žinomiausių paukščių stebėjimo lokacijų visame Nemuno deltos regioniniame parke.
 
Draugystė su šio komplekso komanda prasidėjo prieš daugiau nei 10 metų. Keliaudami po deltą kone kiekvieno turo metu lankomės Kintų žuvininkystės ūkio tvenkiniuose, kur ne tik stebime paukščius, bet restorane po įspūdžių kupinos dienos mėgaujamės pamario krašto patiekalais.
 
„Mėlynojo karpio“ turizmo kompleksą supa net 600 ha tvenkinių teritorija. Geografinė lokacija ant paties intensyviausio paukščių migracijos kelio šalyje šiuos tvenkinius pavertė unikaliu paukščių rojumi kone ištisus metus. UAB „Kintai“ šeimininkai, kuriems ir priklauso turizmo kompleksas, suprato savo ūkio lokacijos išskirtinę svarbą ir nedvejodami rado tvaraus sugyvenimo su paukščiais būdą.
 
Ši bendrovė tapo pirmuoju Lietuvoje žuvininkystės ūkiu, suteikusiu teisėtą galimybę ištisus metus tvenkinių teritorijoje lankytis paukščių stebėtojams.

Hiatus

Nėra blogo oro – tik bloga apranga? „Ornitostogų“ dalyvius raginame pamiršti šią nerašytą tiesą, nes nuo 2021 metų rudens pradėjome partnerystę su laisvalaikio aprangos, avalynės ir aksesuarų ekspertais Lietuvoje – parduotuvių tinklu „Hiatus“.
 
„Hiatus“ – pirmoji ir vienintelė specializuota parduotuvė Baltijos šalyse, siūlanti platų laisvalaikio prekių pasirinkimą. Nuo žieminių striukių ir vasarinių marškinėlių, žygio batų ir patogios avalynės šiltajam sezonui iki patvarių ir stilingų aksesuarų – viskas, ką siūlo „Hiatus“, yra sukurta tam, kad šildytų, vėsintų, saugotų nuo saulės spindulių ar vėjo, o svarbiausia – sukurtų komfortą, kuris yra tiesiog būtinas leidžiant laiką gamtoje.
 
Iš gausybės „Hiatus“ siūlomų prekių mes kruopščiai atrinkome labiausiai tiksiančias „Ornitostogų“ dalyviams, kurie su mumis stebėti paukščių vyksta tiek kaitriomis vasaros dienomis, tiek pučiant gaiviam rudens vėjui, tiek spaudžiant šaltukui. Per girias, ežerų pakrantes, Nemuno deltos pievas ir audringą pajūrį.
 
Mūsų e. parduotuvėje www.ornishop.lt galima rasti šiltų ir drėgmei atsparių striukių, džemperių, termo rūbų, patogių žygio batų, kepurių, kuprinių, gertuvių-termosų. Asortimentas keičiasi priklausomai nuo metų sezono.