Migracija ant kopos - Kuršių nerija

Rugsėjo 2-3

Nuo rugpjūčio vidurio didžiajame Baltijos paukščių migracijos greitkelyje prasideda tikros lenktynės. Šiaurėje perintys sparnuočiai traukia į žiemovietes vidurio ir pietų Europoje arba Afrikoje, o jų migracijos keliai tarsi į piltuvėlį susibėga ne kur kitur, o Kuršių nerijoje. Gamtai pasitinkant rudenį, kviečiame keliauti į šią ypatingą vietą stebėti įspūdingo gamtos fenomeno. Turo metu aplankysime visas ornitologo profesionalo ir mėgėjo stygas virpinančias vietas ir patirsime, ką reiškia instinktų valdomas šauksmas keliauti!


Palydėkite paukščius Žuvinte (turas vaikams)

Rugsėjo 9 (grupė pilna)

Rugsėjo 10 (vietų yra)

Šis turas – tai sparnuotas rudeninis nuotykis vaikams ir jų tėveliams, skirtas patirti vieną įspūdingiausių gamtos reiškinių – paukščių migraciją. Turo metu kartu su gidu ornitologu aplankysite gražiausias paukščių ežeru vadinamo Žuvinto vietas, stebėsite šimtus į pietus traukiančių paukščių, mokinsitės juos atpažinti ir išgirsite įdomių istorijų apie gamtą. Tai lyg gamtos pažinimo pamoka jūsų vaikams, bet ne mokyklos suole, o laukinėje gamtoje. Ten, kur jai ir priklauso vykti.


Trimituose ir gagenime – Žuvintas

Rugsėjo 16 (grupė pilna)

Rugsėjo 23 (vietų liko savo transportu)

Rugsėjo 24 (vietų yra)

Rudenį Žuvinto ežerą ir jo apylinkes užplūsta būriai paukščių. Čia leidžiasi migruojančios gervės, žąsys, antys, pempės ir kiti tilvikai. Aplinkiniuose laukuose medžioja migruojančios nendrinės, pievinės ir javinės lingės, grobio dairosi suopiai, sakalai ir mažieji ereliai rėksniai. O virš ežero nuolatos sklando didžiausi Lietuvoje perintys plėšrieji paukščiai – jūriniai ereliai. Šio turo metu būtent ir kviečiame pasigrožėti rudenine paukščių migracija, kurios fenomenas kiekvienais metais džiugina gamtos mylėtojus.


Baubiantys miškai - elnių ruja

Rugsėjo 16-17 (grupė pilna)

Rugsėjo 23-24 (vietų yra)

Baigiantis vasarai, nutyla paukščiai giesmininkai ir miškas pamažu nuščiuva. O naktimis? Naktimis ima dainuoti, riaumoti, aidėti ir vaitoti – vyksta galiūnų elnių ruja. Jei norite išgirsti aistringą, užburiantį, jaudinantį ir šiek tiek bauginantį elnio baubimą bei pamatyti šiuos didingus raguočius, keliaukime kartu į paslaptingą mišką...


Paukščių uostas – Kolkos ragas

Rugsėjo 30 – spalio 1 (grupė pilna)

Spalio 7-8 (vietų yra)

Netoli Lietuvos plyti ypatinga vieta, kur susiduria dviejų vandenų – Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangos, kur prieš akis atsiveria begalinis horizontas, o rudenį ją aplanko migruojantys paukščiai. Šimtai, tūkstančiai jų! Tai – Kolkos ragas Latvijoje. Kadaise ši vandens, smėlio ir vėjų sukurta vieta buvo naudojama kariuomenės, aplink ją buvo nemažai apleistų kaimų, o šiandien ji traukia paukščių stebėtojus iš aplinkinių šalių. Į šį laukinės gamtos kampelį su mumis kviečiame keliauti rugsėjo pabaigoje, kai paukščių migracija į pietus pasiekia pačią kulminaciją.


Paukščių palydos Birvėtoj

Spalio 1

Spalio pradžioje visoje Europoje vyksta paukščių palydėtuvių šventės. Sparnuočiams neabejingi entuziastai keliauja į gamtą, stebi migruojančius paukščius, juos skaičiuoja ir taip simboliškai atsisveikina iki kitų metų pavasario. Išvysti migruojančius paukščius, jiems pamojuoti ir sužinoti apie rudeninį migraciją daug įdomybių kviečiame ir jus. Ne kur kitur, o labiausiai į rytus nutolusioje Lietuvos dalyje – Birvėtos biosferos poligone prie Baltarusijos sienos.


Sparnuotas dangus – Ventės ragas ir Nemuno delta

Spalio 7-8 (grupė pilna)

Spalio 14-15 (gidas Antanas Petraška, vietų yra)

Nemuno deltos regioniniame parke, Kuršių marių pakrantėje esantis Ventės rago pusiasalis plačiai žinomas dėl čia esančios didžiausios pasaulyje paukščių žiedavimo stoties. Kiekvienais metais pro ją praskrenda milijonai sparnuočių, o rekordinėmis dienomis į Ventės rago gaudykles per vieną dieną pakliūva iki 8000 sparnuočių! Šis turas ir skirtas patirti šį įspūdingą reginį.


Gagenimų apsuptyje – Žuvintas

Spalio 14

Paukščių ežeru vadinamame Žuvinte gyvybės pilna visais metų laikais, tačiau rudenį jis tiesiog skamba nuo sparnuočių, traukiančių į pietus. Šis turas dedikuotas paukščiams, kurie rezervatą aplanko spalį, rudeninei migracijai rimstant, bet toli gražu nesibaigiant. Išvysite tūkstančius žąsų, ančių, dirvinių sėjikų ir pempių. Pasigrožėsite didingais jūriniais ereliais. Dairysitės retų svečių iš šiaurės – tūbuotųjų suopių ir javinių lingių – ir atgausite jėgas viename gražiausių Lietuvos gamtos kampelių.


Kol neužtraukė ledas

Lapkričio 11

Kas paukščių pasaulyje vyksta, kai baigiasi vasara, aprimsta intensyvi rudeninė migracija, bet ežerų ir marių dar neužtraukia ledas? Šio turo metu būtent tai ir kviečiame sužinoti, keliaujant prie didžiųjų pietų Lietuvos vandens telkinių – Kauno marių, Metelio, Dusios ir Obelijos ežerų bei Simno žuvininkystės tvenkinių, kuriuos lapkritį aplanko sparnuoti svečiai iš tolimosios šiaurės – juodakakliai ir rudakakliai narai, retosios nuodėgulės ir juodosios antys, mažieji dančiasnapiai, dirviniai sėjikai ir plėšrūnai tūbuotieji suopiai.