Palydėkite paukščius Žuvinte (turas vaikams)

2024 rugsėjo 7 (grupė pilna)

Šis turas – tai sparnuotas rudeninis nuotykis vaikams ir jų tėveliams, skirtas patirti vieną įspūdingiausių gamtos reiškinių – paukščių migraciją. Turo metu kartu su gidu ornitologu aplankysite gražiausias paukščių ežeru vadinamo Žuvinto vietas, stebėsite šimtus į pietus traukiančių paukščių, mokinsitės juos atpažinti ir išgirsite įdomių istorijų apie gamtą. Tai lyg gamtos pažinimo pamoka jūsų vaikams, bet ne mokyklos suole, o laukinėje gamtoje. Ten, kur jai ir priklauso vykti.


Gervių išleistuvės– Žuvintas

2024 rugpjūčio 31 (gidas Arūnas Pranaitis, grupė pilna)

2024 rugsėjo 8 (gidas Antanas Petraška, grupė pilna)

2024 rugsėjo 14 (gidas Arūnas Pranaitis)

Artėjant rudeniui ir pirmomis jo dienomis Žuvinto ežerą ir jo apylinkes užplūsta būriai paukščių. Čia leidžiasi migruojančios gervės, žąsys, antys, pempės ir kiti tilvikai. Aplinkiniuose laukuose medžioja migruojančios nendrinės, pievinės ir javinės lingės, grobio dairosi suopiai, sakalai ir mažieji ereliai rėksniai. O virš ežero nuolatos sklando didžiausi Lietuvoje perintys plėšrieji paukščiai – jūriniai ereliai. Šio turo metu būtent ir kviečiame pasigrožėti rudenine paukščių migracija, kurios fenomenas kiekvienais metais džiugina gamtos mylėtojus.


Migracija ant kopos - Kuršių nerija

2024 rugsėjo 14-15 (liko vietų tik savo transportu)

Nuo rugpjūčio vidurio didžiajame Baltijos paukščių migracijos greitkelyje prasideda tikros lenktynės. Šiaurėje perintys sparnuočiai traukia į žiemovietes vidurio ir pietų Europoje arba Afrikoje, o jų migracijos keliai tarsi į piltuvėlį susibėga ne kur kitur, o Kuršių nerijoje. Gamtai pasitinkant rudenį, kviečiame keliauti į šią ypatingą vietą stebėti įspūdingo gamtos fenomeno. Turo metu aplankysime visas ornitologo profesionalo ir mėgėjo stygas virpinančias vietas ir patirsime, ką reiškia instinktų valdomas šauksmas keliauti!


Estija: Sparnuota sala – Hyjuma

2024 rugsėjo 21-22 (gidas Antanas Petraška)

2024 spalio 5-6 (gidas Saulis Skuja, grupė pilna)

Baltijos jūra. Laukiniai paplūdimiai. Penkių šimtų metų istoriją menantys švyturiai. Jaukūs senoviniai kaimeliai. Natūralios pievos įlankų krantuose. Taip atrodo Hyjuma – septinta pagal dydį Baltijos ir antra pagal dydį Estijos sala, kurioje apsilankyti kviečiame rudenį, kai tūkstančiai paukščių palieka perėjimo vietas šiaurėje ir būriais traukia šiltesnių kraštų link. Tuo metu sala tampa sparnuota. Maršrutas drieksis pro vaizdingą Matsalu nacionalinį parką, kurio teritorijos paskelbtos ornitologiniu draustiniu, ir Hyjumos salos kopas, pievas ir pakrantes, kur maitinasi jūrų sparnuočiai.


Latvija: Paukščių uostas – Kolkos ragas

2024 rugsėjo 28-29

Netoli Lietuvos plyti ypatinga vieta, kur susiduria dviejų vandenų – Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangos, kur prieš akis atsiveria begalinis horizontas, o rudenį ją aplanko migruojantys paukščiai. Šimtai, tūkstančiai jų! Tai – Kolkos ragas Latvijoje. Kadaise ši vandens, smėlio ir vėjų sukurta vieta buvo naudojama kariuomenės, aplink ją buvo nemažai apleistų kaimų, o šiandien ji traukia paukščių stebėtojus iš aplinkinių šalių. Į šį laukinės gamtos kampelį su mumis kviečiame keliauti rugsėjo pabaigoje, kai paukščių migracija į pietus pasiekia pačią kulminaciją.


Sparnuotas dangus – Ventės ragas ir Nemuno delta

2024 spalio 5-6 (gidas Marius Karlonas, grupė pilna)

2024 spalio 12-13 (gidas Antanas Petraška, vietų yra)

Nemuno deltos regioniniame parke, Kuršių marių pakrantėje esantis Ventės rago pusiasalis plačiai žinomas dėl čia esančios didžiausios pasaulyje paukščių žiedavimo stoties. Kiekvienais metais pro ją praskrenda milijonai sparnuočių, o rekordinėmis dienomis į Ventės rago gaudykles per vieną dieną pakliūva iki 8000 sparnuočių! Šis turas ir skirtas patirti šį įspūdingą reginį.


Gagenimų apsuptyje – Žuvintas

2024 spalio 12

Paukščių ežeru vadinamame Žuvinte gyvybės pilna visais metų laikais, tačiau rudenį jis tiesiog skamba nuo sparnuočių, traukiančių į pietus. Šis turas dedikuotas paukščiams, kurie rezervatą aplanko spalį, rudeninei migracijai rimstant, bet toli gražu nesibaigiant. Išvysite tūkstančius žąsų, ančių, dirvinių sėjikų ir pempių. Pasigrožėsite didingais jūriniais ereliais. Dairysitės retų svečių iš šiaurės – tūbuotųjų suopių ir javinių lingių – ir atgausite jėgas viename gražiausių Lietuvos gamtos kampelių.


Kol neužtraukė ledas

2024 lapkričio 9

Kas vyksta paukščių pasaulyje, kai baigiasi vasara, aprimsta intensyvi rudeninė migracija, bet ežerų dar neužtraukia ledas? Šio turo metu tai ir kviečiame sužinoti keliaujant prie didžiųjų Dzūkijos ežerų – Metelio, Dusios ir Žuvinto. Būtent artėjant žiemai šiuos vandens telkinius aplanko sparnuoti svečiai iš tolimosios šiaurės, kuriems mūsų kraštas – lyg tropikai.


Žiemą pasitinkant – Kauno marios ir miškai

2024 lapkričio 23

Atrodytų, lapkritis ir paukščiai – nesuderinami dalykai. Ką gi įmanoma pamatyti, kai medžiai jau meta lapus, kai rytais paspaudžia šaltukas, o didžioji dalis paukščių, regis, seniausiai šildosi pietuose? Šio turo metu įsitikinsite, kad paukščių stebėjimas įdomus visais metų laikais, o būtent vėlyvą rudenį mus aplanko tokios šiaurinės sparnuočių rūšys, kurių nei vasarą, nei pavasarį tikrai nepamatysite.