Lenkija: Belovežo girios glūdumoje

Balandžio 20-21 (grupė pilna)

Birželio 1-2 (liko 2 vietos mūsų arba savo transportu)

Birželio 15-16 (vietų yra)

Šimtamečiai ąžuolai, menantys karalių ir kunigaikščių laikus. Didžiausi Europos gyvūnai stumbrai, klajojantys girios paunksmėse. Tamsūs eglynai, kuriuos mėgsta gausios šernų šeimynos, lūšys, vilkai ir miškų vištelės jerubės. Drėgni juodalksnynai, šaknis įmerkę į gyvybės pilnas pelkes ir upelius – tikrą oazę bebrams ir juodiesiems gandrams. Saulės nušviesti skroblynai ir beržynai, tauriųjų elnių ir briedžių šventovė, ir sausi pušynai, kuriuose peri kurtiniai, lututės, lėliai, skėtsakaliai. Šis dviejų diennų turas – unikali galimybė pamatyti ir patirti seniausią ir didžiausią Europos girią – Belovežą. 


Vasaros spalvos – bitininkai

2024 birželio 8 (vietų liko tik savo transportu)

2024 birželio 9 (vietų yra)

Šis turas – išskirtinė galimybė iš arčiau susipažinti su vienais spalvingiausių ir ryškiausių Lietuvos paukščių – bitininkais, pasigrožėti jų akrobatiniais skrydžiais ir išgirsti apie juos įdomių istorijų, o kartu – pakeliauti po abipus Nemuno plytintį Panemunių regioninį parką, kuris garsėja savo slėniais, natūraliomis pievomis, piliakalniais ir pilimis. Žydintis, kvepiantis, dūzgiantis ir čiulbantis birželis – tikras medaus mėnuo – šiai kelionei yra idealus laikas.


Gamta prie Kauno

2024 birželio 15

Birželis – puikus metas po intensyvaus pavasario įjungti vasaros režimą ir neskubant, pasimėgaujant ilgomis ir šiltomis dienomis, leistis į sparnuotą nuotykį Kauno pašonėje. Nors laikinąją sostinę supančios teritorijos iš pirmo žvilgsnio ganėtinai urbanizuotos, tačiau yra keletas vietų, kur pavažiavus vos 20 minučių galima džiaugtis laukinės gamtos glūduma ir paukščių gausumu.


Pievose prie Vištyčio

2024 birželio 29 (liko vietų savo transportu)

Vidurvasaris yra puikus laikas pabraidyti žydinčiomis pievomis, pavaikščioti saulės išdegintomis sauspievėmis, apsilankyti ežerų bei pelkių prieigose ir atverti duris į paslapčių pilną gamtos pasaulį. Tai vienintelis mūsų turas, kurio metu artimiau susipažinsime ne tik su paukščiais, bet ir kitais sparnuočiais – margaspalviais drugeliais ir vikriais laumžirgiais.


Lėliai – sutemos prie Čepkelių

2024 liepos 6 (liko 1 vieta savo transportu)

2024 liepos 7 (vietų yra)

Kai į žemę nusileidžia sutemos, vieniems paukščiams stoja ramybės metas, o kitiems, priešingai, prasideda aktyvusis laikas. Šis turas būtent ir dedikuotas paslaptingiems sutemų skrajūnams – lėliams. Šių slapukų paukščių keliausime ieškoti į Dzūkijos nacionalinį parką, kur praleisime visą popietę, lankysime ypatingus nacionalinio parko etnografinius kampelius ir grožėsimės unikalia gamta, o temstant patrauksime į Čepkelių raistą supančius sausus pušynus, kuriuos ypač mėgsta lėliai. Čia lauks įdomybių pilnas vakaras...


Padangių plėšrūnai – Asvejos kraštas

2025 liepa

Daugiau informacijos apie turą paskelbsime 2024 m. rugsėjį.

 


Gyvačių takais – Čepkelių apylinkės

2024 liepos 13

Aukštapelkės pakraštys. Saulės apšviestoje miško aikštelėje šildosi rečiausia Lietuvos gyvatė – lygiažvynis žaltys. Tolėliau, kur drėgniau, susirangęs varlės tyko jo pusbrolis geltonskruostis žaltys. Šalia tyliai sušnypščia ir urvelyje pasislepia angis – vienintelė nuodinga Lietuvos gyvatė. O pamiškėje, ant įkaitinto akmens, vidudienio šiluma mėgaujasi vikrusis driežas. Ar kada nors matėte šiuos mūsų krašto roplius? Ar lietėte jų žvynuotas nugaras? Ar žinote, kur jie gyvena, kaip elgiasi, kuo minta? Leiskitės su Džiunglių Žmogumi save vadinančiu egzotinių gyvūnų specialistu ir gidu paslapčių pilnais gyvačių takais. 


Naktis su drugiais – nuotykis prie Vilniaus

2024 rugpjūčio 3 (grupė pilna)

Kai ant pievų, miškų ir pelkių nusileidžia sutemos, kai nutyla paukščiai, o dieniniai drugeliai suglaudžia sparnus ir išsislapsto žolėse, pabunda paslaptingi naktiniai sutvėrimai – pelėdgalviai, pūkanugariai, sfinksai, dviuodegiai, verpikai, lenktasparniai. Skamba kaip pasakų būtybės? Jie taip ir atrodo. Šis turas – paslaptingas naktinis nuotykis šalia Vilniaus, dedikuotas keistų formų, įmantrių raštų ir gražių spalvų naktiniams drugiams ir mikrodrugeliams, kurių Lietuvoje skaičiuojama apie 2500 rūšių.


Ąžuolų pavėsyje - Punios šilas

2024 rugpjūčio 10

Į Punios šilą keliausime gamtos ramybės metu, todėl kaip įprasta ilgo paukščių rūšių sąrašo tikėtis nereikėtų, nes pagrindinis šio turo tikslas – susipažinti su Lietuvos sengire, jos reta flora, vertingomis buveinėmis ir visa miško ekosistema. Kas čia auga ir gyvena? Kokie gamtos dėsniai ir įstatymai girioje galioja?  Kelionės metu po draustinio teritoriją lydės Punios šilo ekspertas.


Rudeninė migracija prie Vilniaus

2024 rugpjūčio 24 (liko vietų tik savo transportu)

Vos pusvalandis kelio nuo Vilniaus ir jau atsiduriame įspūdingame Rūdininkų girios, pamerkiais besidriekiančių Paluknio pievų, Papio ežero ir Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkinių bei durpyno komplekse. Vilniaus apylinkėse tai viena iš ornitologiniu požiūriu įdomiausių ir vertingiausių teritorijų, todėl rugpjūčio antroje pusėje čia prasidėjus intensyvesnei rudeninei migracijai kviečiame vėl važiuoti kartu į šią teritoriją ir atrasti ją kitomis spalvomis vasaros pabaigoje.


Gervių išleistuvės – Žuvintas

Rugpjūčio 31 (gidas Arūnas Pranaitis, grupė pilna)

Rugsėjo 8 (gidas Antanas Petraška)

Rugsėjo 14 (gidas Arūnas Pranaitis)

Artėjant rudeniui ir pirmomis jo dienomis Žuvinto ežerą ir jo apylinkes užplūsta būriai paukščių. Čia leidžiasi migruojančios gervės, žąsys, antys, pempės ir kiti tilvikai. Aplinkiniuose laukuose medžioja migruojančios nendrinės, pievinės ir javinės lingės, grobio dairosi suopiai, sakalai ir mažieji ereliai rėksniai. O virš ežero nuolatos sklando didžiausi Lietuvoje perintys plėšrieji paukščiai – jūriniai ereliai. Šio turo metu būtent ir kviečiame pasigrožėti rudenine paukščių migracija, kurios fenomenas kiekvienais metais džiugina gamtos mylėtojus.