Gamta prie Kauno

2020-06-20

Birželis – puikus metas po intensyvaus pavasario įjungti vasaros režimą ir neskubant, pasimėgaujant ilgomis ir šiltomis dienomis leistis į plunksnuotą nuotykį Kauno pašonėje. Nors Kauno miestą supančios teritorijos iš pirmo žvilgsnio ganėtinai urbanizuotos, tačiau yra keletas vietų, kur pavažiavus vos 20 minučių galima džiaugtis laukinės gamtos glūduma ir paukščių gausumu.


Vasara ant kopos - Kuršių Nerija

2020-08-29

Nuo rugpjūčio vidurio didžiajame Baltijos paukščių migracijos greitkelyje prasideda tikros lenktynės - šiaurėje perintys sparnuočiai traukia į savo žiemavietės vidurio ir pietų Europoje ar Afrikoje, todėl tarsi į piltuvėlį visų keliai subėga ne kur kitur, kaip Kuršių Nerijoje. Žavingam vasaros užbaigimui kviečiame keliauti į šią ypatingą vietą, stebėti ne mažiau fenomenalaus gamtos pasaulio reiškinio. Turo metu aplankysime visas ornitologo profesionalo ir mėgėjo stygas virpinančias vietas ir patirsime ką reiškia instinktų valdomas šauksmas keliauti!


Rudeninė migracija prie Vilniaus

2020-08-22

Vos pusvalandis kelio nuo Vilniaus ir jau atsiduriame įspūdingame Rūdininkų girios, pamerkiais besidriekiančių Paluknio pievų, Papio ežero ir Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkinių bei durpyno komplekse. Vilniaus apylinkėse tai viena iš ornitologiniu požiūriu įdomiausių ir vertingiausių teritorijų, todėl rugpjūčio antroje pusėje čia prasidėjus intensyvesnei rudeninei migracijai kviečiame vėl važiuoti kartu į šią teritoriją ir atrasti ją kitomis spalvomis vasaros pabaigoje.