Šį rudenį mūsų partneriais tapo Šilutės rajone, Kintuose, ant Minijos upės kranto įsikūręs turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis“. Tai viena įstabiausių pamario vietų poilsiui ir nakvynei, o dėl šalia esančių žuvininkystės tvenkinių – ir viena žinomiausių paukščių stebėjimo lokacijų visame Nemuno deltos regioniniame parke.
Draugystė su šio komplekso komanda prasidėjo prieš daugiau nei 10 metų. Keliaudami po deltą kone kiekvieno turo metu lankomės Kintų žuvininkystės ūkio tvenkiniuose. Čia ne tik stebime paukščius, bet restorane po ilgos ir įspūdžių kupinos dienos mėgaujamės pamario krašto patiekalais, o rytais skanaujame kavą lauko terasose ir žvelgiame į virš galvos ratus sukančius jūrinius erelius.
Ornitostogų dalyviai Kintų žuvininkystės tvenkiniuose (Modesto Bružo nuotrauka)
Ypatinga vieta paukščiams
„Mėlynojo karpio“ turizmo kompleksą supa net 600 ha tvenkinių teritorija. Geografinė lokacija ant paties intensyviausio paukščių migracijos kelio šalyje šiuos tvenkinius pavertė unikaliu paukščių rojumi bei išskirtine stebėjimo vieta kone ištisus metus. Čia telkiasi tūkstančiai ančių, šimtai gulbių, žuvėdrų, kirų, migruojančių ir perinčių tilvikų, dešimtys pilkųjų ir baltųjų garnių, jūrinių erelių, lingių, retieji sakalai ir aibė smulkiųjų sparnuočių.
Vakaras Kintų žuvininkystės tvenkiniuose (Audronės Eidukaitės nuotrauka)
Viso to nebūtų be tvaraus ir atsakingo šeimininkų požiūrio į aplinką. Rasti kompromisą tarp ūkinio akvakultūros plėtojimo bei sugyvenimo su čia tarpstančia gamta ne visuomet lengva. Džiugu, kad UAB „Kintai“ šeimininkai, kuriems ir priklauso turizmo kompleksas, suprato savo ūkio lokacijos išskirtinę svarbą ir nedvejodami rado tvaraus sugyvenimo su paukščiais būdą.
Ši bendrovė tapo pirmuoju Lietuvoje žuvininkystės ūkiu, suteikusiu teisėtą galimybę ištisus metus tvenkinių teritorijoje lankytis paukščių stebėtojams. Be to, kiekvieną pavasarį šeimininkai savo noru įrengia dirbtines perimvietes žuvėdroms, palieka netrikdomas salas kirų bei ančių perėjimuisi ir su pasididžiavimu žvelgia į virš tvenkinių sklandančius jūrinius erelius, kurie kartais pasivaišina ir ūkyje auginama žuvimi.
Jūrinis erelis
Kviečiame kartu leistis į vieną iš mūsų turų pamaryje, kurių metu lankomės šioje unikalioje teritorijoje, arba patiems susisiekti su „Mėlynojo karpio“ turizmo kompleksu, įsigyti paukščių stebėtojo bilietą, grožėtis čia perinčiais ar pro šalį migruojančiais sparnuočiais, arba apsistoti nakvynei viešbutyje. Pastarojo kambarius nuo šio rudens puoš nuotraukos paukščių, kuriuos užfiksavome komplekso teritorijoje ornitostogų metu.
Turizmo kompleksas „Mėlynasis karpis“