2025 rugpjūčio 30

2025 rugsėjo 13

2025 rugsėjo 14

Kai saulė ima krypti vakarop, virš Žuvinto ežero pasirodo gervės. Iš pradžių viena virtinė, vėliau – dvi, trys, keturios, kol galiausiai padangę pripildo būriai ilgakaklių. Artėjant vakarui jos iš aplinkinių laukų skrenda į Žuvinto pelkę nakvoti. Reginys, kai gervės skrodžia dangų, o jų trimitai užpildo erdvę rudeniška melancholija, nepalieka abejingų. Jo ir keliausime patirti.


2025 rugsėjo 20-21

Patirkite paukščių migraciją viename unikaliausių Lietuvos gamtos kampelių – smėlio, bangų ir vėjo sukurtoje Kuršių nerijoje. Šis siauras kyšulys rudenį tampa greitkeliu į žiemovietes traukiantiems paukščiams. Būtent čia susilieja net keli migracijos keliai, kuriais kasmet praskrenda šimtai milijonų sparnuočių. Turo maršrutas drieksis nuo pat Klaipėdos uosto iki Nidos kopų. Vienus paukščius stebėsime prie jūros, kitų ieškosime prie marių krantų, o dar kitų dairysimės nerijos pušynuose.


2025 spalio 4

Spalio pradžioje Europoje vyksta paukščių palydėtuvių šventės. Sparnuočiams neabejingi entuziastai keliauja į gamtą, stebi migruojančius paukščius, juos skaičiuoja ir taip simboliškai atsisveikina su jais iki pavasario. Šio turo metu sužinoti daugiau apie paukščių migraciją kviečiame į Birvėtos biosferos poligoną – labiausiai į rytus nutolusią Lietuvos vietą.


2025 spalio 4-5

2025 spalio 11-12

Šio vieno populiariausių mūsų turų pavadinimas – neatsitiktinis. Jo metu išties patirsite, ką reiškia sparnuotas dangus. Rudenį virš Nemuno deltos praskrenda milijonai į šiltuosius kraštus traukiančių paukščių, o į Ventės rago ornitologinės stoties gaudykles rekordiniais metais jų pakliūva iki 8000 per dieną! Jūsų lauks dvi įkvepiančios dienos su paukščiais ir apie paukščius.


2025 spalio 18

Paukščių ežeru vadinamame Žuvinte gyvybės pilna visais metų laikais, tačiau rudenį jis tiesiog skamba nuo sparnuočių, traukiančių į pietus. Šis turas dedikuotas paukščiams, kurie rezervatą aplanko spalį, rudeninei migracijai rimstant, bet toli gražu nesibaigiant. Išvysite tūkstančius žąsų, ančių, dirvinių sėjikų ir pempių. Pasigrožėsite didingais jūriniais ereliais. Dairysitės retų svečių iš šiaurės – tūbuotųjų suopių ir javinių lingių – ir atgausite jėgas viename gražiausių Lietuvos gamtos kampelių.


2025 lapkritis (tikslią datą paskelbsime artimiausiu metu)

Atrodytų, lapkritis ir paukščiai – nesuderinami dalykai. Ką gi įmanoma pamatyti, kai medžiai jau meta lapus, kai rytais paspaudžia šaltukas, o didžioji dalis paukščių, regis, seniausiai šildosi pietuose? Šio turo metu įsitikinsite, kad paukščių stebėjimas įdomus visais metų laikais, o būtent vėlyvą rudenį mus aplanko tokios šiaurinės sparnuočių rūšys, kurių nei vasarą, nei pavasarį tikrai nepamatysite.


2025 lapkričio 8

Kas vyksta paukščių pasaulyje, kai baigiasi vasara, aprimsta intensyvi rudeninė migracija, bet ežerų dar neužtraukia ledas? Šio turo metu tai ir kviečiame sužinoti keliaujant prie didžiųjų Dzūkijos ežerų – Metelio, Dusios ir Žuvinto. Būtent artėjant žiemai šiuos vandens telkinius aplanko sparnuoti svečiai iš tolimosios šiaurės, kuriems mūsų kraštas – lyg tropikai.