Kov 15, 2021

Jau dvejus metus organizuojame gamtos stebėjimo turus po unikalius Lietuvos gamtos kampelius, o šį pavasarį skelbiame ilgai brandintą naujieną – turus į užsienį. Pirmoji mūsų kryptis gegužę – Sakartvelas.

Gergeti Photo by Iman Gozal on UnsplashGergeti (Iman Gozal nuotrauka)

Sakartvelas – nuostabios gamtos, turtingos kultūros ir senos istorijos lopšys Azijos ir Europos sandūroje. Tarp Rusijos ir Turkijos plytinti šalis šiauriniame pakraštyje įsirėmusi į snieguotą Kaukazo kalnų šlaitą, o vakaruose skalaujama Juodosios jūros vandenų. Sakartvelas tik vos didesnis už Lietuvą (69 700 km²), tačiau gamtinė ir kraštovaizdžio įvairovė tokio dydžio šalyje išties stulbinanti.
Šis kraštas leidžia patirti kerinčio grožio kalnų didybę su plėšriosiomis avėdromis danguje, pasivaikščioti stepėmis su gazelėmis, šakalais ir sausumos vėžliais, virš galvos ratus sukant čia perintiems grifams, pasigrožėti upių išraižytais kanjonais, išsimaudyti Juodojoje jūroje su delfinais, stebėti milijoninę plėšriųjų paukščių migraciją prie Batumio, paragauti iš kalnų šaltinių trykštančio mineralinio vandens Boržomio mieste, išsimaudyti karštose versmėse ir po dienos įspūdžių susipažinti su tuo, kuo kartvelai labiausiai didžiuojasi – seniausiomis pasaulyje vyndarystės tradicijomis, turtingo skonio vynais ir užstalės papročiais.Dėl buveinių įvairovės Kaukazo regionas priskiriamas vienai iš 25 biologiškai turtingiausių pasaulio sausumos ekosistemų. Taip pat šis regionas pasižymi endeminių (tik čia gyvenančių) paukščių rūšių gausa ir įspūdinga botanine įvairove. Iš viso Sakartvele galima sutikti per 400 sparnuočių rūšių, iš kurių apie pusė čia ir peri. Be paukščių šalyje aptinkamos 54 roplių rūšys, 12 varliagyvių ir per 100 žinduolių rūšių, iš kurių nemaža dalis gyvena tik Kaukazo regione!

Žalvarnis - Kęstučio Čepėno nuotraukaŽalvarnis (Kęstučio Čepėno nuotrauka)

Norėdami kuo geriau atskleisti Sakartvelo gamtines, istorines ir kultūrines vertybes, 10-ies dienų turą organizuojame su mūsų patikimais partneriais Sakartvele – „Megobari Tours Georgia“.

Keliaukite su mūsų tandemu ir pamatykite, išgirskite, paragaukite ir pajuskite tai, ką Kaukazas gali pasiūlyti geriausio!

Išsamią turo programą ir vietų rezervaciją rasite čia.

Karališkasis erelis - Kęstutis Čepėnas
Karališkasis erelis (Kęstučio Čepėno nuotrauka)

Pakeliui į Kazbeką - Marius Karlonas
Kaukazo kalnuose (Mariaus Karlono nuotrauka)

Vašlovanio nac. parkas 2 - Marius Karlonas
Vašlovanio nacionalinis parkas (Mariaus Karlono nuotrauka)

Vienuolynas Sakartvele - Marius Karlonas
Vienuolynas Sakartvele (Mariaus Karlono nuotrauka)