Kov 12, 2024

Šį sezoną atveriame dar vieną „Ornitostogų“ puslapį – specialius turus, dedikuotus Lietuvos ropliams. Pirmasis iš jų – vasarą vyksiantis turas „Gyvačių takais“, kurio metu bus galima iš arčiau pažinti mūsų krašto gyvate ir driežus. Turas ves naujasis mūsų gidas, herpetologas ir egzotinių gyvūnų specialistas Gerardas Paškevičius, socialiniuose tinkluose geriau žinomas kaip Džiunglių Žmogus.

Gerardas jau nuo devynerių metų savo laisvalaikį pašventė zoologijai, o labiausiai gyvūnams, kuriuos įprastai vadiname egzotiniais – gyvatėms, driežams, varlėms, tarantulams, gyvalazdėms, tarakonams, skruzdėms. Ši aistra neišblėso ir baigus mokyklą.

Orni_vasaris_smauglys_1

2015 m. jis įkūrė edukacinį projektą – „Džiunglių Žmogus“, o nuo 2016 m. veda edukacinius užsiėmimus apie egzotinius ir laukinius gyvūnus, skaito įvairias paskaitas ir seminarus aapie aplinkosaugą, gamtos pažinimą, biologinę įvairovę, yra dažnas TV laidų ir dienraščių svečias bei pašnekovas laukinių, egzotinių bei naminių gyvūnų temomis.

Nuo 2016 metų bendradarbiauja su Aplinkos apsaugos departamentu, konsultuoja specialistus ir vyksta į iškvietimus, susijusius su ropliais. Šiuo metu dirba Kauno marių regioninio parko ekologu.

D. Rackauskaite Gluodenas  – Rackauskaite


Gerardo vedamas turas:

Gyvačių takais – Čepkelių apylinkės