Kov 12, 2024

Artėjant pavasariui pasirodė nauja knyga apie Lietuvos paukščius, kurioje be rūšių aprašymų ir spalvotų nuotraukų skaitytojai ras ir paukščių balsų įrašus. Kaip sako vienas iš knygos autorių, ornitologas ir gamtos gidas Marius Karlonas, nuo šiol nebereikės skaityti užrašytų balsų ir iš trumpų garsų bandyti įsivaizduoti realų skambėjimą. Užteks nuskenuoti QR kodą ir atsidarius nuorodą klausytis įrašo čia pat telefone.
 
Iš viso naujoje knygoje autoriai aprašo 268 Lietuvoje perinčias, migracijų metu matomas ir dažniau užklystančias paukščių rūšis. Toks sąrašas leidžia lengvai ir greitai surasti svarbiausią ornitologinę informaciją apie matytą paukštį, neklaidžiojant tarp rūšių, kurias tikimybė išvysti mūsų šalyje itin maža.

01_LT_Pauksciai_virselis 02_LT_Pauksciai_vidus

Prie kiekvienos paukščių rūšies aprašymo skaitytojai ras skyrelius apie paukščio išvaizdą, buveinės, kurioje galima sutikti paukštį, aprašymą, rūšies registracijos laikotarpį ir retumą šalyje, informaciją apie veisimąsi, lizdą bei mitybą. O šalia bus ir minėtasis QR kodas su balso ar giesmės įrašu.

Koncentruotą tekstinę informaciją apie kiekvieną paukščio rūšį papildo ir trys nuotraukos, kuriose dažniausiaiatskleidžiami individų skirtumai pagal lytį ir amžių, pateikiama lizdo ir jauniklių išvaizda. 
 
Naujoji knyga bus įdomi ir naudinga tiek patyrusiems paukščių stebėtojams, tiek žengiantiems pirmuosius žingsnius ir norintiems pažinti dažniausiai Lietuvoje sutinkamus sparnuočius.

Knygą įsigyti galite čia: www.ornishop.lt/knygos

Leidykla: „Lututė“
Viršelis: kietas
Išleidimo metai: 2023
Puslapių skaičius: 288