Rgp 4, 2023

Visą mėnesį – iki rugsėjo 4 d. – vieną populiariausių, informatyviausių ir tikslumu iki šiol nepralenktą Europos paukščių pažinimo vadovą – „Europos paukščiai“ („Collins Bird Guide“) – galima įsigyti už mažesnę kainą. Išankstinei prekybai taikoma 10 proc. nuolaida. Lietuvių kalba pasirodys naujausias – jau trečiasis – šios knygos leidimas.

Knygą įsigyti galite čia: Europos pauščiai

Ornitostogos_-10_01_Turas_post copy 3 Collins_4

Garsaus švedų ornitologo Larso Svenssono, jo tėvynainio iliustratoriaus Dano Zetterströmo ir airių iliustratoriaus Killiano Mullarney parengtas vadovas pasaulyje plačiau žinomas pagal anglišką versiją išleidusios britų leidyklos „HarperCollins“ pavadinimą – „Collins Bird Guide“.
 
Pirmą kartą knyga pasirodė dar 1999 m. Švedijoje ir Danijoje. Tais pačiais metais buvo išversta į anglų kalbą, o vėliau į dar 14 Europos kalbų. Vos pasirodęs pažinimo vadovas buvo pavadintas „geriausia paskutine XX a. knyga apie paukščius“ ir „neabejotinai geriausiu kada nors parašytu paukščių pažinimo vadovu“. Per ilgą laiką leidinys užsitarnavo kone kultinio statusą, o paukščių stebėtojai jį vadina tiesiog ornitologų biblija.
 
Dalis knygos informacijos adaptuota specialiai Lietuvai. Skaitytojai prie paukščių aprašymų ras informacijos apie vienos ar kitos paukščio rūšies situaciją Lietuvoje, bus nurodyti rūšies aptinkamumo kodai ir retumas Lietuvoje.

Collins_5 Collins_3

Knygą sudaro:

  • išsamūs daugiau nei 700 paukščių, priklausančių Vakarų Palearktikos regionui (įskaitant ir Lietuvą), rūšių aprašymai, o pabaigoje dar keliasdešimt užklystančių rūšių ir tų, kurios paspruko iš nelaisvės arba į regioną buvo atvežtos.
  • informatyvios ir tikroviškos spalvotos iliustracijos su pagrindiniais rūšies identifikacijai reikalingais požymiais (lytis, amžius, plunksnų raštas poravimosi ir poilsio periodu, paukščio vaizdas skrydyje ir kt.).
  • aktualiausi paplitimo žemėlapiai su patikima informacija apie paukščių perėjimo, migracijos ir žiemojimo vietas.
  • daug papildomos informacijos.

Knygos vertėjai: Laimonas Šniaukšta, Milda Šniaukštienė, Vidmantas Adomonis, Jos Stratford
Moksliniai redaktoriai: Saulius Karalius, Marius Karlonas
Kalbos redaktorė: Aušra Tamošiūnienė
Leidykla: Jana Seta (Latvija)
Leidybos partneris Lietuvoje: Ornitostogos
 
Puslapių skaičius: 480
Viršeliai: minkšti