Spa 12, 2023

Metai apsisuko ir spalio 21 d. (šeštadienį) vėl kviečiame į mūsų tradicinę talką Pakatrės pievose netoli Čepkelių raisto, kurias labai vertino gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Čia, Katros upės slėnyje, pavasariais peri reti paukščiai, kurkia mūsų krašte vis dar negausios medvarlės ir auga lietuviškosios orchidėjos – gegūnės. 

Norinčius dalyvauti, kviečiame būtinai užpildyti registracijąhttps://forms.gle/MmGNm3LszxmyiHBy6 (tikslias vietos koordinates išsiųsime užsiregistravusiems)

22 talka2

Akimirkos iš 2022 m. talkos (Alberto Skirpsto nuotraukos)

Ši talka skirta retų paukščių, varliagyvių ir augalų buveinėms išsaugoti. O kad buveinės būtų išsaugotos, jas reikia palaikyti atviras – išpjauti sparčiai augančius krūmus ir nendres. Šiems gamtosaugos darbams per metus skiriame 5 proc. nuo kiekvieno turo. Tai mūsų kompensacija gamtai už jos teikiamus įspūdžius.
 
Pernai visi kartu sutvarkėme 8 hektarus pievų. Pavasarį čia grįžo perėti perkūno oželiai, ilgasnapės vištelės, švygždos, virš pievų medžiojo balinės pelėdos, šlapynėse kurkė medvarlės ir raudonpilvės kūmutės, o žiedus krovė nykstančios gegūnės. Šį rugpjūtį pievose buvo atrasta ir reta orchidėja – pelkinė laksva.

43463343885_a7a1368004_o 15353786755_fe1fa1b06c_o

Ilgasnapė vištelė ir balinė pelėda (Dalios Račkauskaitės nuotraukos)

Kaip talka vyks? Vieni pjaus krūmus ir nendres, kiti nešios viską į krūveles. Krūmapjoves ir pirštines duosime. Per pietus lauks laužas, košė ir dzūkiškos vaišės. Jums beliks pasirūpinti transportu, šilta ir darbui tinkama apranga, guminiais batais ir termosais karštų gėrimų.
 
SVARBU: Turėkite asmens tapatybės dokumentus, nes pievos yra pasienio zonoje.

Registracija vyks iki spalio 18 d. (trečiadienio) 18 valandos.
 
Talkos partneris: Dzūkijos nacionalinis parkas.