Kov 24, 2022

Kiekvienas „Ornitostogų“ gidas – tai vis kitokios istorijos apie paukščius ir mus supančią gamtą. Kiekvienas savaip papildo sparnuočių stebėjimo patirtį ir atveria kitokių žiūros kampų. Todėl džiaugiamės, kad šį pavasarį prie mūsų būrio gidų, kurie jau trečius metus kviečia leistis į sparnuotus nuotykius po Lietuvą, prisijungė ir ornitologas Saulius Karalius. Jis – net neabejojame – ornitostogų dalyvius praturtins ne tik savo žiniomis, bet ir įdomiais pasakojimais.
 
Tie, kurie paukščiais domisi aktyviau, Saulių tikrai pažįsta. Jis – vienas geriausių paukščių specialistų Lietuvoje, daugelio knygų apie paukščius bendraautoris, ilgametis drugių ir vabalų tyrinėtojas, o laisvalaikiu – ir talentingas dailininkas. Jo realistiški ir smulkiausias paukščių bei gamtos detales atkuriantys piešiniai jau papuošė knygas „Lietuvos fauna“, „Lietuvos drugiai“, leidinio „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“ viršelį.
 
Saulius gimė ir augo Anykščiuose. Čia nuo pat mažesns, kaip pasakojo žurnalui „Paukščiai“ duotame interviu, didžiąją dalį laiko leido lakstydamas paskui drugius ir paukščius, laikydamas stiklainiuose buožgalvius ir karosiukus, vakarais stebėdamas virš trobos skraidančius šikšnosparnius ir naktimis klausydamasis paslaptingų pelėdų ūbavimų. Tačiau rimtesnis pasiryžimas pasukti gamtininko keliu gimė tik tada, kai vaikystėje į rankas pateko prof. Tado Ivanausko „Lietuvos paukščių“ tritomis.
 
Šiuo metu Saulius Karalius vadovauja Jūrų muziejaus Akvariumo skyriui, taip pat yra Lietuvos ornitofaunistinės komisijos narys, o nuo 2016 m. – ir jos pirmininkas. Pastarąjį dešimtmetį jis daug dėmesio skyrė paukščių stebėjimams, yra užfiksavęs ne vieną Lietuvai naują paukščių rūšį.

Sauliaus turai:

Paukščių rojus – Nemuno delta (kartu su Mariumi Karlonu)

Saulius Karalius