Rgs 3, 2019

pranaitis

Pristatome gidą, kuris Jus lydės ekskursijoje po pirmąją ir vienintelę tokią saugomą teritoriją Lietuvoje – Žuvinto biosferos rezervatą.

Beveik keturis dešimtmečius dirbantis ir tyrinėjantis šią nepakartojamą vietą – Arūnas Pranaitis yra vienas labiausiai patyrusių gamtininkų Lietuvoje. Ilgus metus dirbęs parko ekologu, tyrinėjęs ir stebėjęs gamtinių buveinių raidą ir kaitą Žuvinto biosferos rezervate, Arūnas Pranaitis suteiks Jums unikalų ir gilų požiūrį į šią teritoriją. Nuo 2002 metų, Arūnas Pranaitis dirba rezervato direktoriumi. Per tą laikotarpį atlikti pievų ir šlapynių gamtotvarkiniai darbai, taikant moderniausius metodus ir priemones, unikalus Lietuvoje ir pasaulyje meldinių nendrinukių populiacijos atkūrimo projektas - yra šio gamtininko žinių ir ilgametės patirties rezultatai. Šalia kasdienio gamtosauginio darbo, Arūnas Pranaitis yra ir mokslininkas, paskelbęs keliolika mokslo tiriamųjų ir virš dviejų šimtų gamtos populiarinimo straipsnių, yra kelių knygų autorius ar bendraautorius.

Žuvinto biosferos rezervatas kaip kompleksinė teritorija yra svarbi daugybe aspektų, bet pirminis saugomos teritorijos tikslas yra saugoti ežere ir aplinkinėse teritorijose perinčius paukščius, jų kolonijas. Arūnas Pranaitis pirmiausia yra gamtininkas ornitologas, todėl negalėtumėte rasti geresnio gido, kuris padės Jums atrasti šios teritorijos avifaunos įvairovę ir suprasti jos unikalumą bei svarbą.