Rgs 3, 2019

Arūnas Pranaitis yra vienas labiausiai patyrusių gamtininkų Lietuvoje, beveik keturis dešimtmečius dirbantis ir tyrinėjantis pirmąją ir vienintelę tokią saugomą teritoriją Lietuvoje – Žuvinto biosferos rezervatą.

Arūnas dirba rezervato ekologu, tyrinėja ir stebi gamtinių buveinių raidą ir kaitą rezervate, todėl apie šią išskirtinę vietą suteiks unikalų ir gilų požiūrį.

Unikalus Lietuvoje ir pasaulyje meldinių nendrinukių populiacijos atkūrimo projektas, per daugelį metų atlikti pievų ir šlapynių gamtotvarkiniai darbai, taikant moderniausius metodus ir priemones – tai šio gamtininko žinių ir ilgametės patirties rezultatai. Šalia kasdienio gamtosauginio darbo, Arūnas yra ir mokslininkas, paskelbęs keliolika mokslo tiriamųjų ir daugiau nei du šimtus gamtos populiarinimo straipsnių, yra kelių knygų autorius ar bendraautoris.

Kartu Arūnas yra ir gamtininkas ornitologas, todėl negalėtumėte rasti geresnio gido, kuris padėtų atrasti Žuvinto avifaunos įvairovę ir suprasti jos unikalumą bei svarbą.

Arūno turai:
Pavasaris Žuvinte
Trimituose ir gagenime – Žuvintas

pranaitis