Rgs 23, 2021

Rugsėjo viduryje Austrijos mieste Ilmice vykusioje „Swarovski Optik Skills Camp“ pirmą kartą dalyvavo ir mūsų gidas bei optikos ekspertas Albertas Skirpstas. Jo teigimu, būti pakviestam į šį renginį yra ne tik didelis džiaugsmas kaip ornitologui, tačiau ir įvertinimas visai „Ornitostogų“ komandai, kuri ne tik organizuoja paukščių stebėjimo turus, tačiau nuo praėjusių metų savo internetinėje parduotuvėje siūlo ir platų spektrą stebėjimo optikos – žiūronų, monoklių, teleskopų.

Dvi dienas vykusioje stovykloje dalyvavo paukščių stebėjimų gidai, ornitologai ir optikos pardavėjai iš visos Europos. Pirmoji diena buvo skirta teoriniams užsiėmimams, kurių metu „Swarovski Optik“ atstovai pristatė naujausią produkciją, pasakojo apie aukštos klasės optikos naudojimą stebėjimuose ir domėjosi dalyvių patirtimis naudojantis šia optika savo veiklose – kokie jos privalumai, ką būtų galima tobulinti?

11 14 3

Akimirkos iš stovyklos

Antroji diena buvo skirta praktikai. Dalyviai patys galėjo išbandyti didelio artinimo monoklius, įvertinti naujausių žiūronų galimybes ir pasigrožėti rudenėjančia Austrijos gamta ekskursijoje su vienu geriausių Austrijos ornitologų ir „Swarovski Optik“ ambasadoriumi Leander Khil. Išvykos po Ilmico apylinkes metu, naudodamiesi „eBird“ programėle ir optika, dalyviai užfisavo apie 50 paukščių rūšių, tarp kurių buvo girnovė, kojūkai, mažieji kormoranai, tamsieji tilvikai ir kiti Lietuvoje retai sutinkami sparnuočiai.

   9 4

Albertas ir Leander Khil

„Tie, kurie bent kartą yra bandę austriškus „Swarovski Optik“ žiūronus ar monoklius, žino, kokia nepriekaištinga kokybe, precizika ir apgalvotu dizainu jie pasižymi. Optikos pasaulyje šio prekės ženklo produktai yra etalonas, jiems kol kas nėra lygių. Džiaugiuosi, kad stovykloje įgyta patirtimi ir žiniomis galėsime pasidalinti ir su gamtos mylėtojais Lietuvoje. Tiek mūsų turuose po Lietuvą, tiek prekiaudami optika“, – sako Albertas.
 
Plačiau su „Swarovski Optik“ lietuviai galės susipažinti jau spalio mėnesį, kuomet pirmą kartą Baltijos šalyse šios kompanijos mobilusis paviljonas keliaus po Lietuvą. Spalio 16 dieną jis užsuks ir į Nemuno deltoje vyksiantį kasmetinį paukščių stebėjimo ralį. Dalyviai galės išbandyti didžiąją dalį kompanijos produktų, susipažinti su naujienomis.

2 6

„Swarovski Optik“ mobilusis paviljonas

Pirmuosius žiūronus „Swarovski“ pradininkas Wilhelmas Swarovskis sukūrė dar 1935 metais, po keturiolikos metų buvo įsteigta „Swarovski Optik“ kompanija ir šiandien, nuolat investuodama į technologijas bei inovacijas, ji yra viena iš didžiausių optikos gamintojų pasaulyje. Kompanija aktyviai dalyvauja įvairiuose gamtosauginiuose projektuose, remia bioįvairovės išsaugojimo iniciatyvas, yra sukūrusi savo ambasadorių tinklą visame pasaulyje.
 
„Swarovski Optik“ produktų galite rasti mūsų e.parduotuvėje www.ornishop.lt