Vas 18, 2022

Kuri Lietuvos pelėda mažiausia? O pikčiausia? Kur gyvena lututės? Kaip ūbauja baltosios pelėdos? Ir ar tikrai visos pelėdos medžioja tik naktį? Daug įdomių faktų apie šiuos paslaptingus paukščius sugulė į „SmartBird“ platformą sukūrusių paukščių entuziasčių Birutės Stukės ir Eglės Sukackienės edukacinį rinkinį „Tobulos medžiotojos. 13 Lietuvos pelėdų“, skirtą vaikams, bet tinkantį ir suaugusiems.

Šis puikia dovana vaikams galintis tapti edukacinis rinkinys paprastai, bet įtraukiančiai supažindina su Lietuvoje sutinkamomis pelėdų rūšimis, moko jas atpažinti, pateikia daug įdomybių apie pelėdų išvaizdą, būdą ir gyvenimą, parodo paplitimo žemėlapius. Už rinkinio turinį – faktus apie pelėdas – buvo atsakinga šiuos paukščius tyrinėjanti mokslininkė dr. Gintarė Grašytė, o vizualinę jo dalį sukūrė iliustratorė Reda Tomingas.
 
Visas pelnas, gautas už šiuos rinkinius, bus skiriamas plėšrių paukščių apsaugos veikloms, kurias įgyvendina „Padėkime ereliams“ komanda – saugomų plėšrių paukščių perimviečių paieškai ir apsaugai, jų atkūrimui, moksliniams tyrimams, padedantiems išsaugoti nykstančias rūšis.

Tobulos_medziotojos_0  Tobulos_medziotojos_3

SmartBird nuotraukos

Kas rinkinio viduje?

Atidarę dėžutę, rasite 13 spalvotų pelėdų iliustracijų, kurias kūrė Reda Tomingas. Šios kortelės yra 19,5x22 cm dydžio, atspausdintos ant tvirto matinio popieriaus. Kiekviena iliustracija – kaip nedidelis meno kūrinys, todėl jas galima įsirėminti ir kabinti ant sienų arba jomis papuošti lentynas.
 
Visų kortelių kitoje pusėje yra trumpi pasakojimai apie kiekvieną pelėda, nedidelis pelėdų paplitimo žemėlapis Lietuvoje, trumpa informacija, kur ir kada šias pelėdas galima pastebėti, QR kodas, kurį nuskenavus galima pamatyti, kaip pelėdos atrodo iš tikrųjų (visos nuotraukos – Lietuvos gamtos fotografų) ir paklausyti balsų.

Rinkinį papildo 13 lipdukų su pelėdų piešiniais. Lapeliai yra 12x13 cm dydžio, pagaminti iš PVC, todėl yra ilgaamžiai, tvirti, atsparūs drėgmei. Lipdukus galima klijuoti ant telefono, kompiuterio ir visur, kur sugalvosite.

NK9A3565  Tobulos_medziotojos_4

SmartBird nuotraukos

Mažuosius pradžiugins ir 13 medinių pelėdų figūrėlių, su kuriomis galima žaisti, jas spalvinti ar jomis puošti kambarį. Jos neabejotinai ras savo vietą kiekvieno vaiko žaidimo kampelyje.

Dar daugiau sužinoti apie pelėdas ir sužadinti smalsumą jomis domėtis padės iliustracijos spalvinimui ir įvairios užduotys, tinkančios įvairaus amžiaus vaikams – nuspalvinti, pereiti labirintą, sujungti taškus ir kt. Jas atlikdami vaikai sužinos daug faktų apie pelėdas: kur jos gyena, kokia jų akių spalva, kuo minta? Žaismingu priedu prie rinkinio gali tapti ir specialus A2 dydžio plakatas „Tobulos medžiotojos“ su didžiojo apuoko iliustracija ir įdomybėmis apie pelėdas.

Norintys įsigyti rinkinį ir/arba plakatą ir paremti plėšriųjų paukščių apsaugą, parašykite adresu: smartbirdeducations@gmail.com

O jei pelėdas svajojate pamatyti ir išgirsti gyvai, kviečiame registruotis į balandžio 9-10 dienomis vyksiantį mūsų turą „Kur ūbauja pelėdos – Biržų giria“