Sau 20, 2023

Oliwieris Myka – lyderis po du ypatingus Lenkijos gamtos kampelius. Didžiausią kaimyninėje šalyje Biebžos nacionalinį parką ir legendomis apipintą Belovežą, seniausią ir didžiausią sengirę Europoje. Šios vietos gamtos gido gyvenime atsirado neatsitiktinai. Jis gimė ir augo Balstogėje (Bialystoke) – mieste, kuris kaip tik įsikūręs tarp šių dviejų teritorijų, kurios jau nuo seno traukia gamtos mylėtojus iš visos Europos.

Kaip pats pasakoja, paukščiais susidomėjo dar vaikystėje, o aktyviai juos stebi nuo keturiolikos metų. Būtent rytų šiaurės Lenkijoje plytinčios gamtinės buveinės tapo jo pagrindiniais domėjimosi ir tyrimų plotais. Oliwieris dalyvavo ne vienoje Belovežo girios paukščių apskaitoje, tyrinėjo čia gyvenančių žvirblinių pelėdų biologiją ir retuosius genius. Kartu yra prisidėjęs ir prie Bebros šlapynėse gyvenančių kuolingų, stulgių ir kitų užliejamų pievų paukščių populiacijos tyrimų.

Oliwier Myka

Pagal specialybę Oliwieris yra biologas, baigė šių studijų magistrą. Tačiau nuo 2015 metų sukauptas žinias ir patirtį įprasmino pradėdamas dirbti laukinės gamtos gidu. Šalia nepriklausomo gido veiklos reguliariai dirba ir Naturetrek – didžiausios Jungtinės Karalystės gamtos turų kompanijos – gidu. Jo patirtimi ir paslaugomis naudojasi ir daugiau gamtos turus organizuojančių kompanijų – WildWings, Birding Ecotours, Spainbirds, ACE Cultural Tours ir WildPoland.

Oliwieris yra licencijuotas Biebžos nacionalinio parko gidas, žino įdomiausius ir slapčiausius parko gamtos kampelius, puikiai pažįsta čia perinčius retus paukščius, gyvenančius žvėris ir augančius augalus, yra sukaupęs daug įdomių pasakojimų. Jei keliauti po Biebžą ir Belovežą – tik su Oliwieriu.

Oliwierio vedami turai:
 
Biebžos slėnio šlapynės – Lenkija
Turas po Belovežo sengirę