Vas 12, 2024

Šį sausį 75-ąjį gimtadienį švenčianti įmonė „Swarovski Optik“ pristatė unikalią naujieną – išmaniuosius žiūronus „AX Visio“. Tai pirmieji pasaulyje dirbtinio intelekto palaikomi žiūronai su tobulos optikos ir skaitmeninio intelekto simbioze, leidžiančia realiu laiku atpažinti daugiau nei 9 000 paukščių ir laukinių gyvūnų. Žiūronus jau galima įsigyti ir mūsų e. parduotuvėje www.ornishop.lt

Bene didžiausias šių išmaniųjų žiūronų privalumas yra tas, kad leidžiant laiką gamtoje nebereikės gaišti laiko vartant popierinius pažinimo vadovus ar ieškant rūšies mobiliojoje programėlėje – paukštį ar žvėrį bus galima identifikuoti vos vienu mygtuko paspaudimu, neatitraukiant akių nuo žiūronų.
 
„AX Visio“ išmanusis branduolys yra jo integruota operacinė ir objektų atpažinimo sistema. Neuralinis apdorojimo blokas (NPU) užtikrina išskirtinai greitą svarbios informacijos apie objektų atpažinimą apdorojimą. Nuotraukas ir vaizdo įrašusgalima nedelsiant tvarkyti ir dalintis su sujungtu išmaniuoju telefonu, naudojant susietą „Swarovski Optik“ Outdoor programėlę. Visi įrenginio nustatymai ir būsimi atnaujinimai taip pat atliekami programėlėje.
 
Naujuosiuose žiūronuose taip pat integruotas skaitmeninis kompasas ir GPS sistema.

 MarcNewson_Swarovski-Optic-AX-Visio-Binoculars K23_AX_Visio_DSC5718_CMYK

Nuotraukų šaltinis www.swarovskioptik.com

Tiesa, žiūronai ne visuomet atpažįsta stebimą gyvūną 100 proc. tikslumu. Kartais, norint gauti teisingą atsakymą, tenka įdėti ir daugiau pastangų, t.y. gyvūną žiūronams „parodyti“ tinkamais kampais. Todėl ši išskirtinė technologija labiausiai patiks pradedantiesiems stebėtojams arba į naują pasaulio kraštą vykstantiems patyrusiems gamtos entuziastams, kurie stokoja žinių apie vietinės faunos identifikaciją.

Kūrimas užtruko penkerius metus

Išmaniųjų žiūronų dizainą kūrė vienas įtakingiausių savo kartos dizainerių Marcas Newsonas, dirbęs su garsiais ženklų „Ferrari“, „Apple“, „Louis Vuitton“ ir laimėjęs ne vieną svarbų dizaino apdovanojimą. „AX Visio“ kūrimui ir konstravimui buvo investuota apie penkeri metai, o galutiniu rezultatu tapo iš maždaug 390 dalių sudaryti žiūronai.

K23_AX_Visio_Marc_Newson_L1007292_CMYK MarcNewson_Swarovski-Optic-AX-Visio-Binoculars-4

Nuotraukų šaltinis www.swarovskioptik.com

Kaip sako dizaineris, šis projektas buvo išskirtinis, nes reikėjo sukurti dizainą produktui, kuris yra pirmasis savo kategorijoje. „Šie žiūronai priklauso visiškai naujai tipologijai, jungiančiai optiką ir technologiją. Jie kaip ir šiuolaikinės kameros vienu metu yra optiniai, elektroniniai, ir skaitmeniniai“, – pažymi M. Newsonas.
 
Pasak dizainerio, didžiausias iššūkis kūrimo procese buvo žiūronų dydis. Visą optiką ir technologiją – nuo papildytos realybės iki „Bluetooth“, nuo GPS iki kameros – reikėjo sutalpinti į rankoje telpantį prietaisą. Be to, naujieji žiūronai, kaip ir visa „Swarovski“ produkcija, gali būti taisomi ar keičiami, todėl visą technologiją reikėjo pritaikyti lengvam išardymui.
 
Naujieji išmanieji žiūronai – ne pirmas M. Newsono ir „Swarovski Optik“ bendradarbiavimo rezultatas. Prieš kelis metus iš Australijos kilęs dizaineris sukūrė lengviausius ir kompaktiškiausius pasaulyje kišeninius žiūronus „CL Curio“.

Daugiau žiūronų ir kitos gamtos stebėjimo optikos rasite: www.ornishop.lt