Susipažinkite – ornitologas Saulis Skuja. Vienas geriausių pelėdų ir plėšriųjų paukščių specialistų Lietuvoje. Ornitostogų dalyvius jis lydi į Biržų girią, kurioje naktimis ūbauja beveik visos mūsų krašte sutinkamos pelėdos.
Paukščiais Saulis susidomėjo būdamas šeštoje klasėje. Iš pradžių sparnuočių rūšis mokinosi atpažinti savarankiškai, vėliau prisijungė prie Vilniaus jaunųjų ornitologų būrelio veiklos, o dar vėliau baigė Neakivaizdinę jaunųjų ornitologų mokyklą. Daug žinių apie paukščius bei apskritai gamtą suteikė ir respublikinės biologijos olimpiados. Būtent biologijos studijas jis ir pasirinko Vilniaus universitete.
Saulis yra ilgametis Lietuvos ornitologų draugijos narys, ne kartą buvo draugijos Tarybos nariu, o šiuo metu čia dirba kaip savanoris, atsakingas už uralinėms pelėdoms iškeltų inkilų stebėseną ir priežiūrą.
Išskirtinai pelėdomis Saulis susidomėjo 2001 m. pavasarį, kuomet apsiėmė įvertinti Biržų girioje gyvenančių pelėdų rūšinę sudėtį, paieškoti retųjų šių paukščių rūšių. Tuo metu naujai atrastos uralinės pelėdos bei stebėtos retos žvirblinės pelėdos taip nustebino ir sužavėjo, kad nuo to laiko kiekvienais metais Saulis su kolegomis vyksta į šią šiaurės Lietuvoje plytinčią girią, kur vykdo pelėdų stebėjimus ir tyrimus, moksliniais tikslais žieduoja suaugusias namines ir uralines pelėdas bei jų jauniklius.
Šalia pelėdų Saulis domisi ir tyrinėja juoduosius gandrus, plėšriuosius paukščius, dalyvauja organizacijos „Padėkime ereliams“ veikloje.
Šiuo metu Saulis dirba Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje, kur vadovauja Biologinės įvairovės skyriui. VU Gyvybės mokslų centre skaito paskaitas, veda praktinius ir praktikos darbus, vadovauja Biologijos ir Biologinės įvairovės krypčių studentų baigiamiesiems darbams.
Saulio vedami turai: