Spa 23, 2022

Pakatrės pievos – tai Katros upės slėnyje, visai šalia Čepkelių raisto esanti vieta, kuria rūpinamės jau ne vienerius metus. Šią teritoriją ypač vertino žymus Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Deja, šiandien pievos nebeatrodo taip, kaip prieš šimtą metų. Nors šioje vietoje įkurtas botaninis-zoologinis draustinis, bet kasmet vis didesni plotai apauga krūmais ir nendrėmis ir tampa nebetinkami perėti retiems paukščiams, gyventi nykstantiems varliagyviams ir žydėti į Lietuvos raudonąją knygtą įrašytiems augalams. Reikalinga mūsų pagalba.

Todėl lapkričio 5 d. (šeštadienį) visus, kurie neabejingi Lietuvos gamtai ir nori prisidėti prie svarbių buveinių išsaugojimo, kviečiame į mūsų talką, kurios metu vaduosime pievas iš krūmų ir bandysime atverti kuo daugiau laisvo ploto pavasariais čia perintiems perkūno oželiams, švygždoms, ilgasnapėms vištelėms, gervėms, virš pievų medžiojančioms balinėms pelėdoms, šlapynėse gyvenančioms raudonpilvėms kūmutėms ir medvarlėms bei žiedus keliančioms retoms lietuviškoms orchidėjoms – gegūnėms.

4 20201023-20

 Pakatrės pievos

Talkoje veiklos bus visiems. Pasiskirstę pareigomis ir palengva pabirę po teritoriją, pradėsime darbus. Vieni mosuos krūmapjovėmis ir guldys ant žemės krūmų ir nendrių atžalas, kiti jas nešios į krūveles, dar kiti rūpinsis arbata ir užkandžiais. Atėjus pietų metui, skanausime karštomis dzūkiškomis vaišėmis, o pasistiprinę grįšime į pievas ir nepradėjus temti dar pajudėsime gryname ore.

Mariaus Karlono ft 20201023-54-1

2020 m. talka Pakatrės pievose

Į talką bus galima vykti mūsų arba savo transportu. Krūmapjovėmis, pirštinėmis ir kitais įrankiais pasirūpinsime. Bus laužas, o mūsų gidas, ornitologas Marius Karlonas plačiau papasakos apie pievų svarbą ir jose gyvenančias retas rūšis. Dalyviams reikės tik patogiai ir šiltai apsirengti, nepamiršti guminių batų ir turėti su savimi pasą arba asmenybės kortelę, kadangi būsime netoli Baltarusijos pasienio.

Dalyvius galėsime paimti atkarpose Vilnius-Varėna-Paramėlis ir Kaunas-Alytus-Paramėlis.

Norinčius dalyvauti talkoje, kviečiame užpildyti dalyvio anketą.

PRELIMINARI PROGRAMA:
 
8:00 – išvykimas iš Vilniaus ir Kauno;
10:00 – atvykimas į vietą;
13:30 – pietūs;
17:00 – talkos pabaiga;
19:00-19:30 – grįžimas į Vilnių ir Kauną.

Daugiau apie mūsų gamtosaugos iniciatyvas skaitykite čia